Vremenske prilike u 2020-oj godini

Већ је доста за неко иоле нормално орање треба мало да се и оцеди,ја још нисам ни бразде узоро,да не спомињем кукуруз који још није скинут и пшеницу коју треба посејати.
 
Ni ja. Juče sam tek bacio veštak. Nisam mogao ranije, bila je još slama na njivi.
 
Ти си добар ако овако настави вештак ћу ко канда на пролеће бацати, па шта му Бог да.
 
Poslednja izmena:
Већ је доста за неко иоле нормално орање треба мало да се и оцеди,ја још нисам ни бразде узоро,да не спомињем кукуруз који још није скинут и пшеницу коју треба посејати.
Isto i kod mene. Ostalo nam još 3 jutra kukuruza da završimo pa tek onda u veštak i spremanje i sejanje...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ove god kako me ide ne bacam ništa veštaka,kuruz nisam ni počeo ,pa krenu kiša,dok su drugi skidali kuruz ja sam suncokret,taman kreno okiši se,godina ne ponovila se,suncokret sejao u maju zbog suše u proleće,ostalo mi semena za 3 jutra i doviđenja đaci do 45 dinara po kili ,paneka ga seje kome trreba,ima kole svoje hektare pa neka cedi i neka viktorija izađe sa akontnom cenom.Vozdra suncokrete.
 
Magla,jake rose... Sad bi dobro dosla neka košava. Po ovakvim danima kombajn ako bude mogao da radi 3-4 sata dnevno biće dobro. Kukuruza ima još da se skida...
 
Vetar su progno(s)eri (izvinjavam se meteorolozima) "pomerili" tek za nastupajući vikend, a bilo je reči u Sredu,Četvrtak jaka i hladna košava....
Trenutno je izgledno stabilno, tiho i mirno vreme, sa jutarnjim i dnevnim maglama, i temperaturom u granicama proseka...
Padavine u vidu kiše u beznačajnim količinama u noći utorak na sredu...
Nadovezujem se na prethodni Post, ima nekih što ni soju nisu skinuli...
Još nešto, prizemni mrazevi su "aktuelni " par prethodnih jutara...
Dok se mraz pretvori u vodu, pogotovo u "zavetrinama", bude i podne, a zalazak Sunca od podne, u ovo doba, brzo dođe...
 
Hladno a i magla vec 2 dana ne povlaci se uopšte. Komsija probao da vrse kukuruz, barembda skine nesto. Ne vredi, vlazna stabljika i zaglavi na tarup od kombajna. A ni ja nisam skinuo, pa se ceka lepse vreme. Barem magle da ne bude.
 
Baš hladan dan...
Još malo pa podne a 7 stepeni pokaziva termometar...
Tmurno i musavo i dalje, jedino nema magle, povremeno se oseti slab vetar....
 
Rosulja skoro ceo dan pada taman toliko da raskvasi prljavstinu po putu.
Isao danas do Sapca auto prljav kao da sam vozio reli.
 
Aman ljudi ima li tog sunca negde da izviri? Ja sad ne mogu da se setim kad je zadnji put sijalo...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh