Vremenske prilike u 2020-oj godini

Kod mene 24 l. Sa onih 14 l od nedelje ujutru već je došla do 38 l za deo oktobra. A vidim da je najava za ponedeljak-četvrtak sl nedelje opet dobra kiša. A svi su davali prognozu za oktobar da će biti baš baš suv. Sreća pa sad duva vetar kao blesav a više ne pada. Kažu petak-nedelja baš lepo i sunčano vreme. Za nastavak radova baš kako treba.
 
I mi smo blizu 30mm
Samo nek pada i do 10.novembra da se poseje bice super.
Prosle godine posejano u optimalnom roku a niklo u decembru i januaru
 
I mi smo blizu 30mm
Samo nek pada i do 10.novembra da se poseje bice super.
Prosle godine posejano u optimalnom roku a niklo u decembru i januaru
I sta je bilo od nje ?,nista,najgori usev psenica kod nas ove godine,prinosi kakvi se ovde nisu ni pisali na forumu.Pretprosle godine je isto nikla posle nove godine,ali je bilo prolece idealno da bolje ne moze biti,kise svakih par dana i psenice rodila kao u normalnoj godini,i bolje.Bolje da ona nikne u oktobru,manje rizika za los prinos ako bude susno prolece.
 
I sta je bilo od nje ?,nista,najgori usev psenica kod nas ove godine,prinosi kakvi se ovde nisu ni pisali na forumu.Pretprosle godine je isto nikla posle nove godine,ali je bilo prolece idealno da bolje ne moze biti,kise svakih par dana i psenice rodila kao u normalnoj godini,i bolje.Bolje da ona nikne u oktobru,manje rizika za los prinos ako bude susno prolece.
Da ne kvarim temu.
Kad je susno prolece,prvo stradaju najbolje i najbujnije psenice ;)
 
Nazad
Vrh