Vremenske prilike u 2020-oj godini

Juče popodne još 3,5 l. Jutros oko 1 l. Biće je sigurno još noćas i sutra. A šta će dalje biti videćemo. Ako može Kimi da se javi i da nam da neku prognozu za naredne dane. Mene više interesuje cela sledeća nedelja da bude suva.
 
Preostalo i meni oko 20 kj soje, pre par dana nadao sam se da cemo je skidati u Petak ili Subotu ali kako stvari stoje, tesko.
Zanimljivo kako su sad precizni sa vremenskom prognozom dok od kraja Jula pa do pre par dana napravili su takve ispade da kratke su im usi da se pokrivaju!
 
Kod nas jos 2lit preko noci, i za veceras stoji kisa do sutra pa onda pauza do nedelje kad krece zurka cele sledece nedelje.
 
Preostalo i meni oko 20 kj soje, pre par dana nadao sam se da cemo je skidati u Petak ili Subotu ali kako stvari stoje, tesko.
Zanimljivo kako su sad precizni sa vremenskom prognozom dok od kraja Jula pa do pre par dana napravili su takve ispade da kratke su im usi da se pokrivaju!
Peet, danas je kod mene kisovito. Ako je soja zrela, i ako sutra ceo dan bude lepo i suncano, kako su najavili 25 stepeni, a prekosutra u subotu bude pretezno suncano 29 stepeni, jer ce moci soja da se skine u subotu popodne? Tj hoce li mahune i zrno odbaciti ovu sada vlagu?
 
Peet, danas je kod mene kisovito. Ako je soja zrela, i ako sutra ceo dan bude lepo i suncano, kako su najavili 25 stepeni, a prekosutra u subotu bude pretezno suncano 29 stepeni, jer ce moci soja da se skine u subotu popodne? Tj hoce li mahune i zrno odbaciti ovu sada vlagu?
Nocas je padala neka jesenja sve ukupno 10 l, ako ne pada sutra i ako krene vetar koji je najavljen za Subotu, svakako cemo raditi ali verovatno necemo zavrsiti svih 21 kj jer nam je preostalo na vise parcela a razbacane po atarima. Nedeljom ne radimo.
 
Kod mene 3.5l noćas i pre podne. Ukupno od kad su počele kiše je palo oko 11-12l.
 
Ovo sad ko okrsaj kod OK Korala. Ceka se ko ce prvi da potegne i krene da kruni pa za njim svi da nagrnu.
 
Nazad
Vrh