Vremenske prilike u 2020-oj godini

Kazu da ce od sutra narednih 7-8 dana biti toplji i suvi a najvise temperature bice u banatu.
 
@slobapatrola
Kapije su bile otvorene ako si primetio jer je voda nosila sve pred sobom😂
@Maxa
Ne znam koliko si ti merodavan kad se prica pogotovo o J. Banatu, u vise navrata ste dobili vise kise od nas a litraze uvek vise. A sto se tice visoke temperature i to vam ide od ruke zbog suncokreta jer soju ne sejete.
 
@slobapatrola
Kapije su bile otvorene ako si primetio jer je voda nosila sve pred sobom😂
@Maxa
Ne znam koliko si ti merodavan kad se prica pogotovo o J. Banatu, u vise navrata ste dobili vise kise od nas a litraze uvek vise. A sto se tice visoke temperature i to vam ide od ruke zbog suncokreta jer soju ne sejete.
I meni su bitne padavine sad u ovom trenutku jer mi puno zavisi od setve repice koja je jako zahtevna za padavine i oko pripreme za nju isto.
 
Palo je u samom selu, kod mene u kišomeru 17 litara, a brat dijagonalno od mene prema Bašaidu kaže kod njega izmerano 4 litre. Imam utisak kao da je došlo iz pravca Elemira i od vas iz Zrenjanina.
 
Malo pre kiše sam bio u obilasku atara prema Kumanu i NovomBečeju i tamo ništa nije palo a u selu sam sam zatekao da je već palakad sam se vratio.
 
U Zrenjaninu nije padalo,bar ne dok sam bio tamo pre nekih sat vremena,inace je izgledalo strasno koliko se crnilo,a kod nas ovde kuci takodje nista,grmi malo i to je sve,bas nemamo srece.....
 
I meni su bitne padavine sad u ovom trenutku jer mi puno zavisi od setve repice koja je jako zahtevna za padavine i oko pripreme za nju isto.
Bato moj, znam ja dobro sto pricam da tebi trenutno ne treba ni kap zbog suncokreta, kukuruz je svoje skoro zavrsio bez daljih padavna a ti vec mislis na sledece kulture.
Da repicu ne sejes plakao bi kad bi jos padalo.
 
Koji pljusak nad selom ,od 15-15 i 30,oterala me sa prskanja strnike,prema Vilovu vedro,a prema Titelu se crnilo
 
У Чалми је око 13 часова падала је фина киша око 7л је пало, а како је изгледало мислио сам да ће бити салаук, кад оно 'фала Богу паде само лепа киша...са оних 27л од пре неки дан то би било финих 34л за Август месец....
 
Nazad
Vrh