Vremenske prilike u 2020-oj godini

I sta kazete paor kuka i vrse 5t/kj prenice i napada druge kako kisnu! A on siroma kupuje leksikone, vrlo realan i zanimljiv covek!
Od kad je poceo onaj deda iz komsiluka da mu pobrka prognozu vremenskih uslova izgleda da je i on pobrkao J. Banat sa J. Backom!
I neka pada kod njega, ali brate priznaj i ne kukaj vise, pa jos siris neistine kako nas u J. Banatu ne zaobilazi ni jedna kisa.
 
Od kad je poceo onaj deda iz komsiluka da mu pobrka prognozu vremenskih uslova izgleda da je i on pobrkao J. Banat sa J. Backom!
I neka pada kod njega, ali brate priznaj i ne kukaj vise, pa jos siris neistine kako nas u J. Banatu ne zaobilazi ni jedna kisa.
Izgleda da je nas kraj najviše pogodjen ,mi od marta do sad mislim da nismo presli 50 litri sve ukupno ,ima puno članova mogu da potvrde.
 
Juce uzeo uzorak zemljista za analizu. Sloj do 30cm jedan uzorak 19% drugi 16.4%. Vlage. Znaci gotvo da nema vlage u gornjem sloju koji je moguce da biljke usvoje.I to sam uzeo uzorak oko sadnica koje su dobile 40l po kvadratu pre dve nedelje. Dalje deo koji ne zalivam pukotine se uveliko vide.
Odma sam ukljucio i dao 25l po kvadratu.
I danas vec druga ocitavanja na tenziometru. I oko biljaka lepa vlaga se jos vidi.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
u Čačku kiša. Natapa lagano. Ali ovo bi verovatno moralo da potraje preko cele noći da bi imalo nekog efekta za proslo i predstojece toplo i susno vreme,zar ne?
 
ljudi,kako da napravim kišomer? ima li neki link? Sad mi pade na pamet kad vidim da svi gore navode svoja merenja :)
 
Bilo koja posuda sa ravnim dnom i vertikalnim pravim stranicama tako da je otvor jednak dnu, nebitno koje površine dna. Za ilustraciju, lonac i šerpa su takve posude, ali činija nije, nije ni kafanska čaša (ona od 2dcl obla), nije ni vangla itd... I onda samo izmeriš visinu vode u toj posudi u milimetrima i to ti je onda količina litara po m2.

Ali zašto bi to radio kad je kišomer ispod 200 din.?
 
Nazad
Vrh