Vremenske prilike u 2020-oj godini

Nenajavljenih 14l. Samo neka pada. Nikola jel bilo nesto iz tog oblaka?
U selo ništa ,deo prema Topoli ,Aleksandrovu ,Karađorđevu , opet dobro pokisnuo..
Iljevo ,ništa a po radaru bio dobar odraz.Iljevo ni juče nije pokislo kao selo..
 
Овде код мене може свакодневно да се увежбава ова кореографија у адекватним временским условима.


Ено комшија је баш вежб'о кореографију кнап упаркиравање приколице пуне белог лука у шупу током пљуска. ;).
 
Kod nas danas ukupno 4l, jutros 1-1.5 l a ostatak popodne. Inače, po radaru neki delovi atara (prvenstveno južno od kanala i ka Bačkom Dobrom Polju) bi trebali da su dobili više od ovih 2.5-3 litre koliko je bilo u selu.
 
Јутрос сам видео укључење РТС-овог репортера из Јаше. Причао је да је био неки главоња у обиласку терена и да је у то време пораст спао са тих фамозних седам сантима на сат, на око три, а да се у току наредних пет-шест сати очекује да почне опадање нивоа Тамиша. Ако би заиста тако и било, то би значило да у овом моменту Тамиш код Јаше или стагнира или опада.
 
Nzm otkud odjednom tolika buka oko toga da je Tamis izlio,jel to mozda nesto zbog ovog glasanja xd ?,pa izlije skoro svake godine,nista cudno,tu su nasipi i mi ne brinemo.Prosle godine ili pretprosle ,je isti izlio i vecinom ne bi ljudi ni znali da ne prelaze most kod Secnja,ja uslikao kad sam obilazio neke njive,tad idem nasipom,inace ne bih ni znao da je izlio,i nista posebno sto jeste kao sto vec rekoh.Npr na skoro istom mestu gde je slikano,one davne godine kad je Jasa plivala,voda je tad bila na mozda metar od vrha nasipa,juce sam prolazio mostom kod Secnja,Tamis nije ni izlio u potpunosti,manje nego dole na slici po meni jer je bilo i ovaca na ispasu blizu mosta,nedaleko od samog korita,voda nije sve pokrila iza nasipa.



 
Nazad
Vrh