Vremenske prilike u 2020-oj godini

Kod nas slična situacija .Ako upeče a do tada ne pokisnemo , proći ćemo kao sa pšenicom.
Bas lepe količine padavina ste dobili,ako se završi kišni period a nedobijemo jos kiše i udare visoke temperature,proćemo kao sa pšenicom sa ostalim usevima.Ozbiljne padavine su bile u martu i sad u junu ovo malo.
Da dodam ,od jutros smo sakupili 10 litara .
 
Lucijane da li belezis ukupne padavine? Vi svaki dan kisnete sa lepim kolicinama.
Ne belezim ih...postoji meteo stanica koju su postavili povrtari u selu,mogu se izvuci podaci...ja sam postavio tri kisomera u razlicitim delovima atara na svojim njivama...sve ovo vreme razlika u padavinama je velika u delovima naseg atara...napominjem nas atar nije veliki i kisomeri su udaljeni oko 2 km jedan od drugog...tokom maja meseca nismo imali obilne padavine,nikako da prebacimo 15 lit u cugu,medjutim jun mesec je druga prica...cesto i obilno!
 
Juče popodne 25lit i noćas i u toku dana 30 litri, ako je i atar tako pokisao to je super, žao mi je kolega koje obilazi kiša a ima ih poprilično tako da suša se i dalje u dobrom delu zemlje odvija i dalje.
 
Kod mene u dvorištu noćas i danas u kišomeru 18 litri. Posle jučerašnjih 17 litri ovo je dar Božiji.
 
Kod mene je nocas tako lilo da me probudilo, oko 4 me probudila i lila je do 5,posle smanjila intenziet i ja se vratio u krevet. Grmelo je malo u daljini.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Predpostavljam da je Iljevo pokislo ,barem sa ovih 19 koje sam izmerio nad selom od juče poslepodne do sada.
Deo atara prema Banatskoj Topoli i Banatskom Karađorđevu je sa dosta više kiše u ovom mesecu.
 
Nazad
Vrh