Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Au magle, jesen stigla..
8178d2b2450e1ffe6513c9f09e77389d.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Vidim po progonozama ko je dobio kisu dobio je. Sve mi se cini da cemo imati proslogodisnji scenario sa suvim septembrom i oktobrom.
 
Bilo bi mnogo koristi od kise kod nas da nije bilo prosle sedmice tih vrucina i jebene kosave koja je za 4 dana osusila sve zivo sto jos je bilo zeleno.
Sad vec je sve jedno padala ili ne.
 
Jutros od 4 do sad 55l niodkuda. U 4:40 me probudi pljusak koliko je glasan, pogledam radar a odraz jedva selo da prekriva, sad se malo proširio al ne mrda nigde

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
I drugar mi kaže krenuo jutros da bere u nadrljan, ovde taman počinjala, a tamo tek oko 6 počela, a vazdušnom linijom 7 km udaljeno

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja sad vidim da za moj kraj najava je da od utorka ide neka kiša. Iskreno ne bih voleo da pada jer bih da skidam kukuruz. Kraj septembra i početak oktobra bi bio idelan da jedno dva-tri dana pada kiša i da natopi dobro zemlju da bi moglo da se spremi za pšenicu. To je samo želja a kako će biti videću.
 
Realno sad bi kisa znacila nekom manjem delu poljoprivrednika 10-20% recimo, zbog setve repice, postrne setve (ili kasne zbog poplava ili grada ili neke trece muke). Doduse negde je i pala pa ce tamo valjda iskoristiti to za setvu ko je planirao. Kod nas nista 3-4 avgusta do sad nije se sakupilo 10l u 4 pokusaja. I meni bi se svideo scenario da ne pada nista do kraja meseca da pokupimo ove kukuruze bar u jusu kad je vec cena relativno losa. Ali mi se ne svidja scenario da opet cekamo kissu kao prosle godine do pola novembra. A znajuci kakvi si uslovi ovde gde kosava isusi sve.moguce padavine taj scenario nije daleko od istinitog
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh