Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pada lagana, koliko ce videcemo

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Imam 2 psa , jedan se boji grmljavine a jedan ne, juce u vrijeme kad je to padalo i ovaj sto se ne boji mi bio stalno za petama i preplasen, a nije ni nesto grmilo, kod mene nije bilo leda.

Da li je nekada padao velicine teniske lopte kao Novak sto igra sa njima tenis, nisam cuo , probije sajbu od auta, ako padne pod kutem sto blizu 90 stepeni u odnosu na staklo , takodje i ta strana krova na koju je padao pod kutem blizu 90 stepeni su stradale, kaze mi covjek koji je vozio danas materijal za pokrivanje krovova tamo , a navodno je takav padao na Trpinju. A ista prica od jednog koji je isao kroz selo iz Osijeka bas poslije leda , kaze idu u susret auti sa polupanim sofersajbama , nije mu bilo jasno o cemu se radi.

Pocela sitna kisa da pada.

O da,još kako može...i veći,puno veći...bilo u indjiji za duhove 2013te...
Da vidiš kako sad čim malo pirne vetar ni jednog auta na ulici...
 
Pada od sinoc po malo, sa malo pre me probudila prava natapaca, bio malo jaci pljusak, samo neka nastavi ovako

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Kod mene je noćas te jesenje nakapljalo 4l. Sve nešto na kašičicu. Ne znam hoćemo li ove sezone dočekati kišu od 20+ litara...

April: 60l
Maj: 111l
Jun: 60l

Jul:

03.07. ---- 11l
07.07. ---- 5l
09.07. ---- 4l
 
Prekosinoc 22lit a jutros 2 lit po m2 bez neke stete. Bice gusto pokositi resto psenicu jer se javlja i danas i sutra kisa pa za vikend opet. Kostolac dobio jako puno vode.
d6c16998d589300de6f4828443edc566.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ne pisem padavine ali sam upamtio za jun i jul

Maj ne znam koliko,jun je bio 20l+30l,pa 25 i sad u julu 10l ,tako da Marko ti pokisnu malo bolje od nas dvojice

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Прексиноћ 34л, ноћас додатних 8л за Чалму....иначе било је леда у недељу када је она стихија протутњала у једном делу атара и направио је фину штету....
 
Izgleda da će se prognoza za leto koju je dao AccuWeather, a neko je ovde postavljao njihovu sliku za celu Evropu, obistiniti i da nećemo imati žarko leto ali zato oluja, grada i velikih kiša baš mnogo. Samo kad bi ova njihova prognoza izašla negde početkom marta meseca pa da znamo šta i kako da sejemo na proleće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh