Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi se ovde nadamo da će se obistiniti prognoza da od nedelje predveče kreće promena vremena, pad temperature i neka pokvasi. Dani su sve duži i sve topliji pa vlaga od onih silnih kiša se brzo gubi. U donjim slojevima ima dosta vlage ali neka malo odozgo nadoknadi. Ne bi valjalo da pada svaki dan zbog ječmova i pšenice. Videćemo šta će se desiti narednih dana. I naravno da ne bude nigde leda.
 
Rano je dosao tropski talas i gotovo anulirao sve dosadasnje padavine. Bas ide iz extrema u extrem. Prvo hladno i vlazno da moras da lozis, a onda za 6 dana vrelo da ni klima ne pomaze.
 
Eh ti Kaprati, pa nema im ravnih u letnjem periodu, vazda neka dešavanja.

P.S. Sutra predveče dobrana akcija i u delu Vojvodine, posebno od Novog Sada ka Vrbasu rekao bih, ima uslova za grad i obilne padavine.
ko2019061512150000d-BZ-cappi.png
 
Kimi ili neko drugi stručan ako može da komentariše ovaj članak od danas , može i kasnije kada stigne . Zanima me dio kada gospodin iz protivgradne ovde najavljuje za danas nevrijeme praćeno gradom , a kaže da se očekuje :
" oko korita rijeke Vrbas, oko planine Kozare, oko ribnjaka u Prijedoru, oko Bardače u Srpcu i oko ribnjaka u Prnjavoru." ?

Kako može tako precizno da se prognozira i zašto pominje ribnjake i jezera koja imamo ovde , jel to privlači led i nevrijeme ili je on nešto čudno izjavio ?


https://www.nezavisne.com/novosti/d...me-Protivgradna-zastita-Srpske-spremna/543839
 
Evo ja se vraćam iz Užica, dižu se visoko oblaci iznad brda i mrači se jako... Nadam se da će i ovde da prodje bez leda :/ Mada mi reče jedan kolega malinar ovde danas da je bila najava za veći grad... Bilo kako bilo, vraćam se ja za Srem, nadam se da će tamo proći dok ne stignem ;)
 
Imam neki osecaj da ce ovo biti pucanj u prazno i osim ovog vetra nece biti nista, kisa bi trebala bas bas.
 
Kimi ili neko drugi stručan ako može da komentariše ovaj članak od danas , može i kasnije kada stigne . Zanima me dio kada gospodin iz protivgradne ovde najavljuje za danas nevrijeme praćeno gradom , a kaže da se očekuje :
" oko korita rijeke Vrbas, oko planine Kozare, oko ribnjaka u Prijedoru, oko Bardače u Srpcu i oko ribnjaka u Prnjavoru." ?

Kako može tako precizno da se prognozira i zašto pominje ribnjake i jezera koja imamo ovde , jel to privlači led i nevrijeme ili je on nešto čudno izjavio ?


https://www.nezavisne.com/novosti/d...me-Protivgradna-zastita-Srpske-spremna/543839

Samo je nabrojao područje gde je model GFS crtao padavinsku bombu, tj. prekopirao ga.

Zašto spominje ribnjake i ta mala jezera, nemam pojma. To nikakvog uticaja na vreme ovog tipa nema. Uticaj bi mogla imati samo neka daleko veća jezera (Balaton, Ohrid, Skadarsko i slično..)
 
Stvarno mi čudno bilo , kod nas je ta vijest na medijima , a ljudi ovde sve što čuju odma uzmu zdravo za gotovo . Stari mi kaže rekli na radiu da će biti led kod Bardače , a tu smo nismo daleko . Liči mi kao da se šalio , ali čovjek je direktor protivgradne . Tolika neozbiljnost ? Kao da je htio da zajebava , kao neće biti štete od grada padaće po ribnjacima i slično :haha: :
 
Pada slaba do umerena kiša ,jednog momenta je proletelo i po koje zrnce sitnog leda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh