Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo sa ovim padavinama lici na ono Ko je j..o j.bo je, ja se sutra udajem! Tako i sa setvom.
Toliko neposejanih parcela u ataru ima da nikad do sad nisam video u ovo doba.
Kako stvari stoje sejace se soja bas krajem Maja a mozda neki i pocetkom Juna.
 
Ovo sa ovim padavinama lici na ono Ko je j..o j.bo je, ja se sutra udajem! Tako i sa setvom.
Toliko neposejanih parcela u ataru ima da nikad do sad nisam video u ovo doba.
Kako stvari stoje sejace se soja bas krajem Maja a mozda neki i pocetkom Juna.

Bilo je ocigledno da nakon duz stabilnog vremena da kad ce krenuti kisa pasce mesec dana.
Pa gde ste vi bili u aprilu sa setvom?Sto ste cekali bas majsku kisu?Tesko cete vi uci u njive ako ce biti ovih obilnih kisa od 100lit u banatu necete vi uci u njive pre 1.juna.
 
Da ne pada 10 dana i da upece sunce 25-30C,ubrzo bi kukali kako treba kise. U februaru posle onih snegova su sondirali zemljiste u okolini Zr i ustanovili,da minimum fali 150L padavina,a onda plus sto u martu nije bilo kise i dobar deo aprila
 
Ma kod nas neka pada samo da ne pada u rumuniji. Ako izadje karas ode zito u majcinu!

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Bilo je ocigledno da nakon duz stabilnog vremena da kad ce krenuti kisa pasce mesec dana.
Pa gde ste vi bili u aprilu sa setvom?Sto ste cekali bas majsku kisu?Tesko cete vi uci u njive ako ce biti ovih obilnih kisa od 100lit u banatu necete vi uci u njive pre 1.juna.
Radilo se i u Aprilu, nije niko zevao, jest da smo malo ne forsirano radili, pomalo iz razloga sto smo pristalice neke kasnije setve soje. Nismo bas ocekivali da 2 nedelje necemo moci u njive.
Ali no, nemoj se ti sekirati, nikad nije ostalo neposejano!
 
I meni je ostalo jos 20KJ za setvu.:kisa:Znam da nije ostalo neposejano ali kad se ulazi u jun sa setvom to ti vec fakticno postrna setva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh