Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja mislim da ce se okisati, dolazi mi godisnji, imam skupljati slamu, sjeci drva, idealno vreme da pocnu kise padati i raspere mi posao
 
Treba da se kosi lucerka pa sada treba biti pametan mada obično i padne kad se pokosi pa da žrtvujem otkos,ko ga drma zarad ostalih kultura.
 
Novi pljusak za sad 8 litara,a vidim da dolazi još jedna tura iz Hrvatske,čini mi se da je atar između miletića i Stanišića dobio led.
 
Juce malo padala preko dana, nocas malo vise danas opet kratak dobar pljusak.Zadovoljavajuce, da padne i kod ostalih gde treba.
 
Treba da se kosi lucerka pa sada treba biti pametan mada obično i padne kad se pokosi pa da žrtvujem otkos,ko ga drma zarad ostalih kultura.

Ja pošto nisam u indjiji javio sam tati da raspali ujutru po lucerki...i auto ću da operem ako treba...samo nek padne ako nije kasno,mislim da nije
 
Ko misli da ne vredi navodnjavati neka to radi,a svi sto o tome pametuju nisu tifon videli ni na slici,neka mi samo neko objasni sto navodnjavanje ne valja??? Ja sam 36kj soje zalio jednom i vidi se jako velika razlika,sad trenutno zalivam postrnu, i neka mi neko objasni zasto sad ne valja zalivati soju??? :ppozdrav:
 
Da ne valja navodnjavanje sigurno ga ne bi ni izmisli. I to razne principe. Povrtarstvo i voćnjaci ne mogu bez toga. To je osnov da bi se neko bavio time. Ako je tako za njih ne znam zašto to nije i osnova za ratarstvo. Ja da ga imam zalivao bih sigurno. I ne bih ovde po forumu kukao za kišom i gledao razne sajtove sa prognozama i u nebo i molio se da padne čim vidim neki oblak na nebu.
 
Da ne valja navodnjavanje sigurno ga ne bi ni izmisli. I to razne principe. Povrtarstvo i voćnjaci ne mogu bez toga. To je osnov da bi se neko bavio time. Ako je tako za njih ne znam zašto to nije i osnova za ratarstvo. Ja da ga imam zalivao bih sigurno. I ne bih ovde po forumu kukao za kišom i gledao razne sajtove sa prognozama i u nebo i molio se da padne čim vidim neki oblak na nebu.

Ja sam prosle godine kupio tifon,zalio jednom kukuruz i napravio razliku u prinosu 1050 kg/kj suvog zrna. Trosak goriva je bio 150kg kukuruza po kj. Imamo samo ekstremne godine,bez navodnjavanja ne vidim neku buducnost u ovom poslu....
 
Prekjuce iz vedra neba 30l , bez grmljavine, i to prakticno citav atar , nekoliko km dalje vrlo siromasno, po radaru nije trebalo nista , u subotu bi trebalo po najavi nesto ozbiljnije.
 
Paore bilo je cele 4 l u selu, u Glozanu 6,5 l. Nista posebno i od velikog znacaja. A da li je bilo kod vas kise?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh