Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Ilandži grad razbio,slike kasnije.aNe znam jako je praošao naš atar orema njima sutra saznam .Kovačevi neka se jave kako je Prošao Kozijak.
 
Kod nas u Vinkovci suvo ko barut. Nema kiše 3-4 tjedna, ne pamtim kad je zadnji put pala. Na njivama stanje=sranje. Katastrofa.
 
Galicije Divos je pre pola sata dobio preko 5l, SM takodje nista, a mi za sad brojimo 3.5l.

Па ето и Чалма је добила јендо велико ништа ко и СМ, тачније у СМ је пало толко кише да покупи прашину, бар код мене у насељу....Врло је могуће да је атар према Кукујевцима можда добио нешто кише, ал док сутра не обиђем њиве, не знам на чему смо.....
 
Nista i dalje. Gde se dede taj alzirac? Zanimljivo da po vremenskoj prognozi kod mene vec danima pada kisa. Sto rece juce jedan ni vola u **greška ne umeju da pogode, a ne vreme za sutra.
 
Kod nas se ni naoblacilo nije , zemlja fest ispucala u psenici, dosta njih nije sve ni posejalo ceka kisu.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jbte sad vidim da ta w2u ni ne daje padavine u narednih 7 dana za nas kraj...pa ovo je propast...Kimi daj reci nesto za Juznu Backu
 
Bogatic 48lit uz mnogo ,mnogo leda u naselju ,atar je malo bolje prosao.
Led dosao kao porucen , sad sam nalopatao jedna kolica i sklonio u ladovinu za sutra za goste....
 
Kise nikad vise gledam danas na rts-u vremensku i kise ni u najavi izgleda prvi put su pogodili za vise od 3 dana vreme da ce biti lepo i suncano.Danas lepo krenuli u dva navrata oblaci i onaj prokleti Dunav ih odvuce zapadno od nas kako sad stvari stoje kod nas je zetva uveliko pocela,a ishod ce biti gori nego proslogodisnji!
 
Reko ja danas da je nad Ilandžom haos.
Ne priželjkujem grad, ali ovo stanje u poljoprivredi postaje neodrživo. Posle onakve prošle godine ( a verujem da smo bili u TOP 5 po negativnom rekordu u prinosu na opštinskom nivou), ponovi li se- mogu komotno katanac na firmu da metnem i ja a i ostali u opštini Alibunar. Za okopavine je još uvek podnošljivo, što bi MOMO rekao- neka kukuruz traži vlagu i spusti koren malo dublje, ali pšenice stvarno žude za kišom, ošurio nas vetar... ide neki oblak laganeze iz RO, možda pomogne kuknjava.
 
Prvaa slika pogled ka Vršcu ,mutila se rumunka opasno onda nad nama neki oblačići a odjednom iza nas tačno za 180 stepeni ova pečurka .4 i 5 slika poskao drugar iz Ilandže.
6664f1a10b3dd4aafb20a986f4938668.jpg
0ea8da774616c28fe623b9347e71d94c.jpg
ac7ed67f4be4f0dd1fdf92e308441ec2.jpg
6e3ff96746c67bc98a98617bf46b3376.jpg
a66f45aaafa438d7b5ba919e71b859ed.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh