Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo me narode. :)

Dobro je ovo kolega Markonator citirao.

Tada (pre 8 dana) je izgledalo da će doline sa Atlantika koje donose hladnije i nestabilnije vreme da se sjure pravo na nas, međutim ponovo je, kao i tokom čitavog meseca, to ostalo prezapadno- više tamo uz Pirineje i obalu severne Afrike.

Posledično tome, umesto kiše i osveženja izrodila se produžena izražena toplina.

Ipak, ne može to večno da se prolongira- zakon zonalnog strujanja u umerenim širinama moraće da potera taj poremećaj oko Španije, odnosno Pirineja Sredozemljem dalje na istok, ka našim predelima. To će se upravo i desiti početkom maja.

Padavinske "planine" na dnu grafika se naziru, kao i povratak temperature u normalu. Dakle, na pomolu je "evropski " monsun, s tim da zbog pregrejanog kopna valja očekivati dosta nevremena:

MS_2044_ens_3.png

Kimi mozes nam reci dali mi ovde u j.banat mozemo se nadati nekoj kisi krajem sledece nedelje ili ne?Mislim kako stoje modeli trenutno...
 
E danas popodne rekordno odvratno vreme.Subjektivni osecaj teske noge i glavobolja i zaista sam se lose osecao.
Sto kaze pokojni nino u svojoj pesmi sto stariji sve mi vise fali...
Cim je vetar poceo da jace duva i temperatura pocela da opada tako se i meni u glavi razbistrilo.
A kise ni na vidiku..
 
Duva ko lud i sve vise i vise me podseca na proslu godinu kad je krenuo duvati od pocetka Aprila pa do kraja Jula.
Smrdi mi sve ovo na proslu usranu godinu! Kamo srece da gresim!
Ako je od sredine Aprila, pa ceo Maj suv, valjda ce se sprazniti u Junu i Julu. Ako nece se to ostvariti onda smo tek naj..li jer je igranka pocela mnogo ranije nego prosle godine.
 
Koji je to tvoj Srem,a u Beogradu?

Paaaa... Vidi... Geografski, sve do Save je Srem, pa ono, samim tim i Novi Beograd ;) Sa one strane mosta je Šumadija :)))

Ja sam u Surčinu Aco, a on je u Sremu, ali Beogradska opština i pripada administrativno gradu Beogradu. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Je l' ima kakve oblačnosti iznad NS i okoline?
 
Uuuu zlata vredna! Sad već lepo šiba...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
juce resio da lepo na car washu operem traktor, zasluzio reko kuda je sve prosao ovog proleca i sta je sve radio. U sinoc opa iz vedra neba lepa kisica pala. Koliko je uhvarila i koji deo atara ke dobio vise koji manje danas ce da analiziramo.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh