Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Definitivno nece biti u januaru ni jedan ledeni dan.
Mozemo slobodno reci da nismo i necemo imati zimu ove godine.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Celu noć pada i to dobro,skoro pljusak,palo je sigurno 30 l,jebo je otac sada ne treba neka tako navali kao 2014 god.kad je zimski deficit bio preko 1000 l a u leto smo plivali.pokisao sam do gaća dok sam namirivao.
 
Lepo naliva, samo neka nastavi. Juce covek doneo uzorak zemljista u PSS kaze ispod trideset nije moga da zabode sondu zemlja suva i nabijena. O uzorku od 60-90cm ni ne pomislja. Tako da sve sto pada sada je zlato.

Nada poslednja umire.
 
U BG-u je pocela jutros pre 8 da pljusti jedno pola sata, pa stala na kratko, pa pocela opet i tako za sada kako naidje oblak ona pada... Inace je "toplo"jutro i prijatno sa +10 i duva slab juzni vetar.
 
Kod nas tek po neka kap. Suša se i dalje nastavlja u našem kraju, mogu slobodno tako reći... Kanali, razori u njivama, šančevi pored puteva, sve je to suvo, nigde nema vode...
Imam jedan deo njive(pola hektara) gde mi je sticajem okolnosti bila zob dve godine za redom i oba puta sam samo tanjirao pred setvu. U novembru sam to uzorao, ali plitko(ponegde je islo do potrebne dubine, ali ne svuda), pa nisam zadovoljan. Planiram to da preorem, ali jos uvek nema uslova za to...
 
Ja gledao neke prognoze i kod svih je da posle Jovandana kreću jutarnji mrazevi. A da će prva polovina marta biti pomešano kiša i sbeg. A onda naglo otopljenje i već od 20 marta kreću temp preko 15C.
 
U Nisu palo 17cm ali sad jedva da je nesto ostalo... Bas je prijatno napolju...
Ovako odrazi se krecu od zapada ka istoku a ceo ovaj sistem se spusta ka jugu i jugoistoku...Nadam se da razumete...Bice kise za sve ali negde vise negde manje...Uvece na jugu i sneg moguc...
Screenshot_4.png

Izvor:Rhmz
 
Neka pada samo. Sa 200 lit cu biti zadovoljan za prvu ruku... Sve ce to zemlja popiti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovde pljusti vec jedno 2-3 sata, a sad krece i sneg uz kisu... Mislio sam da sam se istripovao, ali nisam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh