Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vi verujete prognozi duzoj od 5 dana?

Ja verujem samo rumunima kad kazu prognoza onda tako i bude kako kazu, najavljivali su jos krajem decembra da ce januar biti kisovit i visoke temp kao i februar skoro ceo.Juce sam slusao u kolima dok sam bio na putu i rekli su ovako DA CE OD SLEDECEG PONEDELJKA da se vrati prava zima, e sad nisu rekli u koje delove zemlje kod njih, ali pogledaju ja kod njih pa cu videti sutra.

A ne ko ovi nasi meterolozi sa meteoforuma nikako da pogode neku prognozu, celu zimu su pratili neke modele a ti modeli kako se priblizavali terminu promenili su progno u zadnji cas i tako vec od decembra,stavlno najavili neki sneg ovo ono a na kraju sve je otislo ili na planinama ili kod komsije negde.
 
Strašno i prestrašno koliko ste dosadni više...

A šta ti BarBu M, tvoji gospodari iz Rumunije za vreme, gledaju ? Ako nisi znao, i oni gledaju prognosičarske modele, ne gledaju u pasulj, kuglu, dal se ojagnjio ovan/ovca petao/kokoška i slično.

Evo i ja unapred sad mogu da najavim da će biti nešto ili relativno toplije od proseka (proleće ili leto) (prosek 61-90) i veruj mi 100% ću biti u pravu. Svaka budala to može da izjavi, i da bude u pravu, ne treba nikakva posebna nauka za to.

Isto tako je moglo i za ovu zimu. Normalno da će biti toplije, kad je referentni prosek bio sam u periodu kad je vladalo nešto hladnije vreme generalno. Plus, dve izrazitije jače zime zaredom su retkost, tako da je i bilo očekivano da će ova u nekoj meri biti blaža od prošle, dok bi padavine logično trebale da teže suprotnom smeru od prošle, odnosno ka normalnijem/kišnijem.

Isto tako ti radi i RHMZ. Sa njihovo čuveno - u okviru višegodišnjeg proseka ili nešto toplije, sa odstupenjem od plus 1,5/2 u odnosu na višegodišnji prosek. Padavine u granicama normale, ili malo ispod/iznad proseka. Samo ponavljaju kao papagaji.


Na forumu se diskutuje svaki izlaz modela, svaka najsitnija promena čak i udalekim satima, pa zato i prognoza koriguje. Mi samo možemo još bolje modele da pratimo na forumu, u odnosu na ove otupele i zastarele na našem zavodu na kojima se oni baziraju (DWD,ETA).
Mi dakle samo prenosimo ono što modeli daju, crtaju, naznačuju. Prognoza svakim danom eksponencijalno opada sa tačnošću.

Mi bolje računarske sisteme od ovih trenutno nemamo, tako da možete da se žalite i svetom Petru, bolje od ovoga trenutno ne može da se dobije.

I molim vas, manite me vaših prognoza sa radije u vreme Ex yu i slično, i njihove "tačnosti". Ne budite smešni.
 
Poslednja izmena:
Kimi ima i nas koji cenimo rad tebe i tvojih kolega,meteorologija je ozbiljna nauka i mnogi je nerazumeju a i osim toga svi vole da kritikuju a niko nesto da uradi ako zna bolje,zato posto nema dugmeta zahvali se ja kazem hvala i samo napred:bravo:
 
Priroda je to neemozes uvek znati sta planira. A onda na kraju imal naznake da ce da zaprdi na kraju.
 
Takođe Kimi,samo napred.Ne mogu ljudi da shvate da je ovo PROGNOZA a ne baba Vangina proročanstva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh