Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas i dalje bez kise, a svi najavili da ce danas pasti izmedju 2-5 l
Dakle sledeci put samo ako najave 50 l ima sanse da se skupi 5 jer je ocito da su precizni 10 %
 
Veliko nista i kod mene.Prognoze bile 5-10 litara.Ne moze vise niko pogoditi vremenske uslove ni za dan unapred a kamoli za 5 dana.Nekada meteorolog Boris Koljcicki prognozirao tacno i za mesec unapred i to pomocu olovke i sestara a sada pored svih satelita i sistema nista.Iako nikada nisam verovao teorijama zavere sve vise mislim da se neko igra sa klimom.
 
I u Zrenjaninu bez kise. Ne znam sta je sa ovim meteorolozima sto vise nauke sve slabija prognoza. Bolje na zabe i tegle da se vrate.
 
Mene ne cudi,na sajtu kad sam gledao za Vrsac za danas je stojalo 2 l i mislim da je toliko i palo. Za sutra i utorak nema kise,a za sredu i cetvrtak stoji preko 20l. Videcemo sta ce biti.
 
Gde su one slike sa gfs prognozama sto su ljudi kacili?
Kako preko noci da ispari 20-30litara?

Nisu preko noći, već postepeno. Evo te karte, ali odmah 6h nakon toga je krenulo smanjivanje i pojužnjavanje, i tako iz izlaza u izlaz:

Uglavnom, prilično glupa prognoza GFS-a, osramotio se. Ozbiljnije količine su se ostvarile po Šumadiji, zapadu i jugozapadu zemlje.
GFSOPIT00_69_18.png
 
Kolega unesi tacnu lokaciju, malo je nejasno to kod vas.

У Чалми је пало свега 1л и то код мене кући. Такође сам обишао један део атара где је толко пало кише да није била у стању да накваси прашину....јел сад прецизније....
 
Kod mene nekih 10-tak litara palo. Godice vise psenici, kukuruz je imao i pre toga solidnu vlagu za nicanje ali neka nek se nakupi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh