Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natapa kisa od danas popodne. Prava jesenja.
 
To smo prizeljkivali ali kod mene samo sitna kisica,opet zahvalan jer je dosta hladno. Evo jedne slike kako je bilo vreme na danasnji dan pre godinu dana. Zato je posle opicio mraz i odneo kajsije.

2zjdwsi.jpg
 
Od prosle nedelje do danas bilans 17 litara...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Jel moguće Srđane da je ta slika baš 13.mart prošle godine.Pa tad su žita bila mnogo visoka u odnosu na današnje stanje žita,a voćke sve procvetale,bože me sačuvaj!Ovako će biti kod nas za dve nedelje,a možda i kasnije,ako nastavi sa ovom hladnoćom i susnežicom.
 
Moguce je Aco nebih se ni ja setio da nije Fejsa koji te svako jutro podseca koju si sliku postavljao prosle godine u ovo vreme.
Bice godina po meri e sad ne bas za svakog.
Jutro bas hladno i oblacno.
 
Osvanulo tmurno i hladno jutros, sad vec sunce i za nijansu toplije. Kimi kakva je najava za neki naredni period ?? Hoce li proci bez nekih jacih mrazeva ?? Treba lucerku da posejem pa me strah hladnog vremena a i svasta jos treba da se radi
 
U nedelju uvece i preko noci 8 litara. Pre toga (ne secam se koji dan tacno) 3 lit.

Toliko je duvao vetar ovih dana, da sam vec danas vido jedan gazda je krenuo s poluteskom drljacom, drugi razbacaju stajnjak, ja sutra rasturam vestak, pa sledi priprema za setvu (na visim terenima), pa nek' ceka tako do setve, pa ce ici total posle setve pre nicanja, ako ce biti potrebe za to (a cini mi se da jeste, jer ce proci ~30 dana, pa ako bude tako suncano, krenu korovi).
 
Osvanulo tmurno i hladno jutros, sad vec sunce i za nijansu toplije. Kimi kakva je najava za neki naredni period ?? Hoce li proci bez nekih jacih mrazeva ?? Treba lucerku da posejem pa me strah hladnog vremena a i svasta jos treba da se radi

Trebalo je kroz čitav ovaj period do subote biti mrazeva, ali mota se tu dosta oblaka oko naših krajeva, pa će ih verovatno biti tek u petak i subotu ujutru. Uglavnom slabi, ne bi trebalo ići po kotlinama niže od -3C.

Ide i neka kiša u subotu popodne, prvo na severu a onda u nedelju i u ostatku zemlje. Na višim planinama sneg.

Početkom sledeće sedmice toplije, opet između 15 i 20 maksimumi.

Generalno, moj savet je da se ne žuri sa sadnjama. Sve se stigne i sve uspe da rodi.

- - - - - - - - - -

Kakva snežna oluja preko bare :osmeh::bravo: Pa Njujork dobio skoro pola metra snega za dan ! I sve to uz olujan vetar, blizzard pravi

A maksimalne temperature sutra oko -10 :bravo:

Al ih je opizdilo za sve pare :osmeh:
 
Pa Njujork dobio skoro pola metra snega za dan ! I sve to uz olujan vetar, blizzard pravi
Није то ништа. У северном Казахстану пао снег до црепа... Значи бар 2,5 метра висине. Људи правили тунеле за себе и животиње јер лакше него да чисте снег. :) Гледао сам видео снимак како терају бикове или краве у тунеле.

Јутрос сам стругао лед са стакла аутомобила.. Добро није то дебело но довољно да се не види.
 
Stole, to su jedini planinski masivi na zapadu zemlje mogli dobiti toliko. Ogroman deo Kazahstana prima jako malo padavina, svakako dosta manje od naše prosečne količine.

A preko bare zima ubacila u šestu brzinu reklo bi se.

Evo Montreala.

P.S Ne zaboravite da je to ista geografska širina (Montreal) kao našeg Beograda:

Screen_shot_2017_03_15_at_9_54_07_PM.png


Naravno, posledično tome Moskva je totalno u nokdaunu, čak ima i kiše:

Screen_shot_2017_03_15_at_9_54_24_PM.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh