Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odavde sa terase kad gledam,pravac BG pa sve do Vrsca ,crno ko noc.Mi pre nekih sat vremena dobili prvo desetak kuglica leda ,a zatim palo malo kise,to ce ovaj vetar sto duva sad sve da osusi.
 
Evo je pocela da pada jeste da je zakasnila ali opet nema veze samo neka pada treba orati,sejati,a i lucerka da naraste bar jos jedan otkos!
 
U prvoj turi 8,5 liatara za nekih 45 min. Evo opet pada...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Neako mi se cini da su oped pogresili prognozu. Najavljivali tek nesto malo kise, a ono ovde kod mene bila provala oblaka jedno 1/2 sata i sad tek polako slabi. Ono sto se na radarskim odrazima za sad vidi je da se taj sistem dosta rastrkao pa gde kako uhvati.
 
Za većinu useva je kasno,za kasno sejane znači dosta.
042d2426b10df29f0bbdc4b9d1e01b79.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
30 l za sad i jos pada promenljivim intezitetom. Na zalost za kukuruze kasno, a za dobar deo soje jos moze po malo da poboljsa. Jedino cemo je dobra je da se bolje spremi za uljanu repicu.

- - - - - - - - - -

18 l za sad i jos pada promenljivim intezitetom. Na zalost za kukuruze kasno, a za dobar deo soje jos moze po malo da poboljsa. Jedino cemo je dobra je da se bolje spremi za uljanu repicu.

- - - - - - - - - -

Greskom je upisano 30. 18 je prava cifra.
 
To ima dosta oko toga da se pise, a sa telefona sam i stvarno me mrzi sad dok ne podignem sistem na laptopu :osmeh:

Razlog sto ce generalno sada biti manje mnogo akcije po biH je iskljicivo zbog tajminga prolaska fronta, u ovim jutarnjim satima. Atmosfera se prilicno stabilizuje jer hladan vazduh pravi "klin" u prizemlju i remeti neophodan pravilan gradijent temperature sa visinom potreban za razvoje

Iz istog razloga i u Vojvodini, sem juga Banata valja ocekivati samo "blagu" kisu ili pljuskove, bez nevremena, jer je severac vec stigao u prizemni sloj.

Vrsac i okolina standardno ce dobro proci,dole sve ka Kovinu, Beloj Crkvi... vec sa strane ka Pancevu ce opadati, dalje ka zapadu od Bg-a sve manje, tako da ne verujem u neku obilniju kisu u Obrenovcu Mirban (preko20mm)
URL]
Svaka čast majstore:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh