Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako gledam poslednjih dva meseca ozbiljnije kise dobijaju sve ista mesta tj krajevi. Zapadna Srbija, deo Srema I deo Backe oko Sombora I Apatina kao da su pretplaceni na kisu. Daleko od toga da sam ljubomoran ljudi tamo jednostavno imaju srece sticajem okolnosti i drago mi sto ce bar neko imati cemu da se raduje, ali kakvo je to cudo da ne dobaci bas nista do ostalih delova zemlje. Da je svaki put palo samo po 3-4l kad je padalo po 20-30l u gore pomenutin krajevima prosli bi makar malo bolje. Ovako padnes u bedak vidis negde se razbije kisa a kod tebe ni prasinu makar da pokupi. Mi smo sad najgore prosli u ovom talasu najtopliji svo vreme I plus najduze traje. Dolina izmedju Kucaja I Juhora I kao u loncu. A pojedini kukuruzi kao da je oktobar a I suncokreti naglo zre.
 
Veceras bio u Mitrovici kada se kisa spustila padala je jedno sat ipo kao iz kabla,bio sa covekom dosao iz Bg-a i kaze da ga je ceo auto put pratila jaka kisa brisaci nisu mogli da urade posao i da je vozio 70 km/ha zbog kise,kada sam stigao u selo ono palo samo par kapi.
 
Pada lepa kisa kod nas,bilo je i pljuska koji je trajao duze,ali nazalost ova kisa je zakasnila za mnoge povrsine pod kukuruzom,sojom,a i suncokretom,koji je izgubio dosta prinosa.
 
Koliko vidim mnogi nemaju pojma stanje dobra kisa.....vicundobra kisa a palo par l po kvm
Kad padne preko 25l po kvm mozemomreci solidna kisa a dobra bar 35 40 l po kvm.
To sto.padne 5 do 10 l.ne nakvasi ni 1cm zemlju.
Prema tome ne Serte
 
I ja isto kazem,kada su ceste kise i kada je hladnije pa tih 10l umeju da sastave vlagu i da pomognu,a na ovim temperaturama i dva i kusur meseca bez kise sve ispod 30l je bas nista....
 
8 litara brzopoteznih,mislim da je prema Stanišiću bilo leda,nama je ovo i više nego dosta pogotovo za soju i kukuruz,za sutra ujutro se predviđa još padavina takođe i za vikend .
 
Ipak nas je potrefio mali oblacak i castio sa 2l kise. Jeste da to ne znaci nista ali je bar malo rashladilo usijan crep po krovovima...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh