Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i jedna iz Žablja, Sandman photography:

18342422_216559552170581_7718170417104147377_n.jpg


- - - - - - - - - -

Između Kraljeva i Čačka, Grujo javljaj se :

18318372_1150423775062357_188078322_o.jpg
 
Mozda neko zna a neko ne: kad je bio Milos Obrenovic u Becu i ovi ga vodili i pokazivali njihove lepote i pitaju ga "Vasa Visosti da li znate koliko ovo sve vredi?" A on im odgovori " znam kao jedna dobra djurdjevska kisa u Srbiji". Neka nam pada ova kisa i neka natopi dobro ovu zemlju i da svima rodi sve. Samo bez grada i oluje. Naravno.
 
Mozda neko zna a neko ne: kad je bio Milos Obrenovic u Becu i ovi ga vodili i pokazivali njihove lepote i pitaju ga "Vasa Visosti da li znate koliko ovo sve vredi?" A on im odgovori " znam kao jedna dobra djurdjevska kisa u Srbiji". Neka nam pada ova kisa i neka natopi dobro ovu zemlju i da svima rodi sve. Samo bez grada i oluje. Naravno.
Moderna verzija,sto bi se reklo obrada
MARKO NEŠIĆ
(Novi Sad, 03.02.1873 — Novi Sad, 30.04.1938:cool:


 
Poslednja izmena od urednika:
Kod nas celih 7 litri sa malo leda veličine lešnika i graška e sad atar kako je prošao neznam a odatle je došla kiša.
 
Ha, vidi ti Vojvođane što se uplašili :osmeh: Ja na snimku ne vidim ništa strašno. Ali svakako hvala Soul Fly na snimku !

Ako je to strašno, šta je onda ovo od preključe iz mog kraja... i da, nigde se ni trun nije spomenulo u medijima:

ludilo.jpg


unnamed_8.jpg


unnamed_9.jpg


- - - - - - - - - -

Nedelja ima uslova za nestabilnosti i pljuskove sa grmljavinom, ali ne deluje da će biti jačih nevremena.

I ja se cudim kako nisu, (a mozda i jesu) spominjali taj deo!
A severni deo Srbije kako AV zove Vojvodinu mislis da su spomenuli?! A na mnogo mesta je nevremena bilo! "Ha"!!!
 
Poslednja izmena:
Nevreme je bilo kroz Srem sve do Batajnice i otišlo niz Dunav... Jugozapadno odatle ka BG-u umereno do slaba kiša, večeras bez leda srećom.
 
Bilans jucerasnje kise je lepih 12lit.
Kako sam mogao da vidim po oblacima glavnina je otisla za juzni Banat.
Danas primirje pa od nocas nastavak sve do ponedeljka pre podne, bice uslova za kisu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh