Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nedelja,ponedeljak kisa.Tako kazu. Za moj kraj 30-ak l navodno se ocekuje.Videcemo da li ce tako biti,a bilo bi dobro ako bude...
 
Da li ima najave za sutra ujutru,mislim na mraz?

Samo kotline i doline centralne i južne Srbije od nižih krajeva.

Inače poprilično ekstreman GFS, koji pored mogućnosti da u ponedeljak ili utorak ujutru bude snega i u nižim krajevima, u sredu spušta minimalac na Pešteru do -20 iako je kraj aprila:

mraz_sreda_ujutru.png
 
Vojvodina u plusu, ali juzni banat ce izgleda biti hladniji, pogotovo ako se spoje te 2 celine, hm
 
Ne bi bilo prvi put,jedne godine ne sećam se tačno da li 2009 ili 2010 znam samo da je od prijatelja bila svadba 24 aprila ,to jutro tj 24.4 na 25.4 je bilo -4 c u deliblatskoj peščari .Kod nas ništa od voća nije preživelo.
 
Bez mraza u ovim krajevima...
Inače "ode niz drum" tek iznikla Sudanska trava...
Trenutno lepo sunčano jutro, bez daška vetra, temperatura prijatnih 14 stepeni...
 
Kakve su najave hoce li pasti malo kise sutra i prekosutra ?? Psenica a I kukuruz vape za lepom kisicom.
 
Kakve su najave hoce li pasti malo kise sutra i prekosutra ?? Psenica a I kukuruz vape za lepom kisicom.

Do utorka ujutru trebalo bi da se skupi 10/15litara tu.

Jugozapad zemlje ce pokupiti mnogo, mnogo vise, do 50 litara.

Pre svega noći ponedeljak na utorak te u utorak rano ujutru kišu bi zamenila susnežica i vlažan sneg ponegde i u nižim krajevima zapadne, centralne i jugozapadne Srbije.
 
Vrlo cudna godina za sad kako mi se cini. Od prolecnih temperatura u februaru, letnjih u aprilu I sad mrazevi. Sta li nas tek letos ceka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh