Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema tu padavina za nizijske krajeve, nesto razvoja i pljuskova moze biti nakon prolaska oslabljenog fronta u planinskim oblastima juznijih krajeva u sredu i cetvrtak.
Zadrzava se pravo leto, bez velike toplote, sutra i prekosutra (juzniji deo) su najtopliji, u vecini mesta par stepeni iznad 30, dok bi kasnije opet bile par stepeni ispod 30-ke temperature.

Kimi,jedno pitanje,kad mozemo ocekivati kisu u j.Banatu tj u Vrscu?
 
@Kimi sta kazu dugorocne prognoze za septembar? padavine, bez padavina?...
Setih te se Kremator..

Accuweather za jesen:

http://imageshack.com/a/img921/392/o9TQHL.jpg
o9TQHL.jpg


A evo da se podsetimo kako im je izgledala za ovo leto:
accljetoeurope1470131956.jpg
 
Prekjuce bila u najavi kisa, juce ne, danas vidim i ETA2 i GFS izbacio kise (10-15-20 lit) za ponedeljak i utorak.
 
ali ne mogu da razumem koliko je toplo da se neda raditi napolju posle 12 do 4 sata a kad pogledam temperatura samo 28...:sta:
 
Da ,sve čudno . A ja danas taman stžem u selo , sunce grije , komšija nešto radi kraj puta i pričamo kako je vruće , ja mu kažem " da oće još jedan pljusak i više ne treba ". On kaže čovjek : što će ti više kiše;, reko :" imam kasnu soju pa bi joj još jedna manja kiša dobro došla ... Za 5 minuta odjednom iz vedra neba pljusak samo takav jedno 15 minuta , zamalo u led da predje ?? Aj budi pametan . Komšija poslije zove :"aj dodji da mi popuniš tiket..:haha:

Moro sam da škljocnem na brzinu danas :

 
Momo, pukla ti sajba :D
Ne znam koliko je stepeni bilo danas, ali bilo je bas toplo i tesko za raditi. A jutros hladno i jedan deo prepodneva malo oblacno i prijatno za rad

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Poslednja izmena:
Nakon pauze, napokon se uočava na satelitu situacija na koju smo navikli, dakle jasno se uočava ciklon sa okeana i njemu pripadajući frontovi. Iako gledano sada u suton deluje jako daleko od nas (hladan front je ova debela linija oblaka na jugu Engleske), on će u Vojvodinu, tj. na njen sever stići već za nepunih 36 sati.

Screen_shot_2016_09_03_at_7_17_33_PM.png

Meteogram za Kraljevo obećava front sredinom dana ili u rano popodne, uz intenzivan pad temperature (sa 29 na 13C), uz brzinskih 25litara:

meteog_Kraljevo.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh