Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opet razočarenje ispade sinoć... ove brze promene, odnosno frontovi nam defintivino ne leže... od najavljenih padavina u Šumadiji bi samo ćorak, kao i na zapadu.:sjasi:
Jedino je su dinarske planine na jugozapadu pokupile nešto u skladu sa očekivanjima.

KImi,jel ce biti nesto za Vrsac?kad da je ocekujemo?

Najverovatnije od ove nadolazeće promene za sredinu meseca, tj. za 6,7 dana. Sada u subotu postoji neka minimalna šansa, ali će pre to da pobegne u RUmuniju.

@Manjevic

Ista stvar važi i za te krajeve, u subotu verovatno sve odlazi u Rumuniju, dakle čeka se ta promena sredinom sedmice.

Paore, ne bih se još toliko udubljivao u diskusiju šta ta promena može doneti, kako će sve namestiti itd.... jedino je sigurno da opet može biti dosta ozbiljnih nevremena čini se. Bilo bi stvarno lepo da se izrodi višednevna promena, jer kiše počinje da treba, posebno južnije jer je u zadnjoj ozbiljnijoj turi padavina sever prošao najbolje.

Do kraja nedelje vrlo prijatno, a onda kako idemo u korak toj promeni moraće i da zapeče fino jedno 2 ili 3 dana (oko 35 stepeni)
 
Foreca za cetvrtak predvidja preko 30l za Kikindu. Ne bi bilo lose, sad koliko je tacno videcemo. Kimi da li imas komentar?
 
Čini mi se da je foreca po GFS-u, pa mi onda nije jasno kako može da bude suva ako GFS glavni daje 30/40 litara za sever.

Prekosutra popodne, kakvo dobro razvijena frontčina nad Alpima i Karpatima, tamo će i sneg padati iznad 1500 metara lokalno. Mogla bi da probije prašinska oluja kroz Mađarsku:
Rtavn604.gif
 
Velika je mogucnost da ne bude nista,ja sam gledao pre 2 dana prognoze i bilo je u najavi nesto kise za naredni period,gledam danas i ono jedva par litara :p.
 
Ambrela ako ne najavi bar 100 litara u 2 dana nista ne znaci. Sutra poslepodne je presudno, jer ako se povecaju padavine onda ce ih verovatno i bili, ali ako se jos smanje to znaci da ce preko nas proci, kako to na meteo forumu kazu, suvi front sa zahladjenjem, a u prevodu jalovi oblaci.
 
Trenutno 28 stepeni najavljuju od danas do cetvrtka paklene dane I ako su kod nas vec 20 dana takvi.
Kimi hoce li biti nesto od najavljenog zahladjenja I padavina za vikend ??
 
Accuw. predvidja za cetvrtak preko 20 litara za kulu a foreca i w2u jedva koju kap...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh