Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
114d0eb74cb183d25f8610521e17b8c2.jpg


Od pre neki dan jos plivaju njive. Ne znam sta ocekivati ovde . 5-10 cm vode

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Kako sta da ocekujes? Najbolje navodnjavanje je potapanje njiva nekada prvi sistemi su bili oko njiva betonski kanalici i onda se otvore i ispusti se voda dok ne potopi oko 30cm vode.Znaci ovom kukuruzu nista nemoze lose da bude samo moze da mu godi!
 
Potapanje je daleko od najboljeg,a jos duze stajanje vode na njivi je jos gore,sto se pre ova voda povuce to bolje.
 
U ovo doba godine i u tom stadijumu kukuruzu potapanje donosi mnogo više koristi nego štete . Voda je dobrodošla a ovo je samo malo više vode nego idealno . Ako nije neka izuzetno nepropusna ili niska zemlja voda će ubrzo da ode u dubinu a njenim povlačenjem njeno mjesto će morati nešto da zauzme pricipom vakuma a to nema šta drugo nego vazduh . Jedina šteta u ovom stadijumu je spuštanje dijela azota u dubinu pa ako nije dobro obezbjedjeno može nastati manjak . Da oće još jedan ovakav potop krajem jula ...
 
U ovo doba godine i u tom stadijumu kukuruzu potapanje donosi mnogo više koristi nego štete . Voda je dobrodošla a ovo je samo malo više vode nego idealno . Ako nije neka izuzetno nepropusna ili niska zemlja voda će ubrzo da ode u dubinu a njenim povlačenjem njeno mjesto će morati nešto da zauzme pricipom vakuma a to nema šta drugo nego vazduh . Jedina šteta u ovom stadijumu je spuštanje dijela azota u dubinu pa ako nije dobro obezbjedjeno može nastati manjak . Da oće još jedan ovakav potop krajem jula ...
280 kg po jutru ana baceno

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dobar razvoj oblaka na jugozapadu zemlje, u okolini Đađo-ovih krajeva ima dosta razvoja i grmljavine.

Tako je i bilo. Baš u to vreme počela je grmljavina i na kratko je delovalo poprilično opasno. Bilo je mislim i jače kiše okolo, mene je zakačilo svega dva litra. Ostalo je oblačno pa je nešto kasnije popodne naišla još jedna tura i dodala litar u kišomer.
Čini mi se da se i danas nešto priprema, bilo je magle jutros a posle nje sparno da se ne može disati.
 
E imaš vala pravo komšo, leglo bi baš domaćinski :bravo:

Kuva, bude i grmljavine iz daljine ali sve se to stvara i ostaje u planinama, jer strujanje oblaka je veoma slabo, te se oni mahom lako raspadnu čim napuste planinske krajeve.

Sutra je već druga priča, jača strujanje zbog prilaska hladnog fronta.... oblaci će dolaziti sa severa, tako da bi moglo biti vrlo zanimljivo sutra u našim krajevima.... ima uslova i za nepogode svakako.

@imenjak iz okoline Vlasotinca

Tek sad videh.... pa sutra postoje prilično velike šanse da bude pljuskova i grmljavine popodne, mada kolko vidim tu oko tvojih krajeva se i danas "mutilo" poprilično sudeći po radaru.
 
Kimi, sta se kuva u nasoj Sumadiji, sutra? Protivgradna je do sada 3 puta zestoko intervenisala, i uspevala da odnese pobedu. Svi smo u selu u cudu otkud im tolike rakete. :D
 
I kod mene ispalili 3 rakete, mozda i vise, a ipak pao led velicine graska, lesnika, ali nije koliko videh napravilo stete na psenici. A voda se za kratko vreme tako srucila, da je napravila potop. Mislio sam da je oblak dosao od Krusevca, ali izgleda da je od Raznja.
 
I mene zanima južno bački okrug, pošto je pšenica na otvorenom a sutra ujutru vozimo . Vajda neće baš u toku noću doći :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh