Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene juče i noćas ukupno 8l. Mršavo...
 
Uništitelj malina iz Bosne "odradio" svoj posao juče, velike štete u okolini Zlatibora, Užica i dalje ka Kosjeriću. Mestimično grad veličine oraha do teniske loptice.

A danas.... malo je reći da su parametri za oluje danas još jači nego juče, i to dosta. Mislim da većina ljudi nije ni svesna šta bi moglo da nas snađe kasnije popodne... najgore je što zvanične ustanove ćute !

Ogroman parametar za superćeliju, do maksimuma preko cele središnjeg pojasa zemlje ,i neverovatno velika vrednost parametra za tornado.
 
Moze li se preciznije reci koje delove ce zahvatiti. Kao sto je naglaseno juce za Zlatiborski okrug.
 
Uništitelj malina iz Bosne "odradio" svoj posao juče, velike štete u okolini Zlatibora, Užica i dalje ka Kosjeriću. Mestimično grad veličine oraha do teniske loptice.

A danas.... malo je reći da su parametri za oluje danas još jači nego juče, i to dosta. Mislim da većina ljudi nije ni svesna šta bi moglo da nas snađe kasnije popodne... najgore je što zvanične ustanove ćute !

Ogroman parametar za superćeliju, do maksimuma preko cele središnjeg pojasa zemlje ,i neverovatno velika vrednost parametra za tornado.
Možda su otišli i korak dalje od ćutanja.
jYojmtd.png
 
Ljudi, ove slike, Bogu plakati. Pa odgovorni za protivgradnu zastitu samo treba da prate ovu temu i pojedine clanove(kapa dole) i uvek ce da znaju da se nesto kuva makar 36 sati unapred.
,,Srbija moze da hrani celu Evropu'', ,,Rus placa voce kol'ko zines!'' - prdn*** smo mi u cabar, i mi i nase hranjenje Evrope...
 
Од свих прогноза са интернета овој највише верујем.
Meteoearth анимирана.
Овако предвиђају за ноћас!?
Волео бих да промаше!

64f929380bc980565a5ea34201166714.jpg
 
Poslednja izmena:
smujip.jpg
r7mxrb.jpg
Teško je reći bilo šta,ceo Mihajlovački atar izgleda ovako,prva slika pasulj,druga duvan,nekad bio.
Strasno za gledati, a ne za onog ko je doziveo. Na TV ni reci o nevremenu koje je zahvatilo Aradac, Mihajlovo, Elemir, Melence i jos dosta mesta mozda nesto manje, ali zato su im puna usta maline i Kosjerica i Beograda kao tamo pliva. Posebna je prica za Kosjeric i tamo je grad unistio Gotovo sve, ali od 11 protivgradnih stanica delovalo je pola. Navodno zbog malih nadoknada strelci nisu hteli da deluju. Neshvatljivo. Zasto su se prihvatili, ako su u kriticnom trenutku odustali.Neka stetu nadoknadjuju svojom imovinom kad znaju da se kockaju sa tudjom. Zasto se obaveze da budu strelci ne prihvate ljudi koji imaju usev koji bi svojim ne cinjenjm bili pogodjeni i njihova bi polja bila unistena? Oni sigurno ne bi gledali na visinu nadoknade.
 
Uf kukuruz će se i oporaviti donekle a suncokret bogme slaba vajda, u dosta nezgodnom periodu vegetacije šteta, ponaročito za suncokret.
 
Sta se desilo sa svim radarima ??,gledam ni jedan ne pokazuje nikakve oblake,a cujem grmljavinu ka Zrenjaninu i trenutno pada kisa ovde.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh