Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto me napokon ...

Kimi,trba mi brz i tačan odgovor,da li večeras i sutra ima padavina u sever.Mačvi?Treba sutra da kopam soju,uzeo dva dobra radnika-studenti,platio unapred...

Aco, zao mi je, ne stigoh da ti odgovorim, ne ulazih nikako ova 2 dana. Ako ti nesto znaci, nastavljaju se uslovi za padavine i sutra i prekosutra, pa bi tek tada nakon toga bilo pogodnje da se kopa.

Za mog dragog komsiju preko reke, da. Valja sacekati da i taj utorak prodje, jer on izgleda opet donosi severna strujanja ovih konvektivnih oblaka, a to zna se sta znaci za nas...

Elem, ulila kisa u dolini Zapadne Morave bas, to je sve od ovog jakog padavinskog sistema koji je poreklom sa jugozapada, doslo ''s mora'' sto se kaze:

Screenshot9.png
 
Kimi , kad si već tu jedno pitanje . Jel postoji u meteoroligiji slučaj da neko lokalno područje konstantno zaobilaze padavine iz godine u godinu , odnosno da ima godišnji prosjek u normali ali totalno suprotan raspored od okoline ? Konkretno je ravnica , riječna dolina okružena brdskim reljefom , nije mala ta dolina , ali ja se nalazim u središtu te kotline i primjećujem te abnormalne anomalije , obilazak svih padavina u kasno proljeće i ljeto ali doduše i izostanak nepogoda i vjetra uopšte ??
 
Kod mene nema dana da ne padne barem pljusak. Juce me dva puta istjerala iz njiva.. Danas opet padala, evo i sad opet pocela..
 
Ispadalo se noćas fest...
Trenutno je mirno i tiho, tmurno, bez vetra, ali i padavina...
Temperatura 15 stepeni...
Izvesno je da će i danas padati, ništa od posla...
 
Na onih 13 od juce nocas jos 56litara lepe kise bez nepogoda.Jos uvek lepo pada.Ove zalihe padavina ce sigurno znaciti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh