Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas nista danas.Otisao oblak na Milanovac.
Seva i grmi..:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kod nas 2,5 kapi po kvadratnom kilometru,da kazem da nije padala kisa,kukuruz je dobio lepu bledo zelenu mrtvacku boju.
 
Kod nas je sad zamracilo sa svih strana i mirno.samo poneka kapatka se oseti. A suvo je do bola.Ostaje da se jos ponadamo ili narednih dana zalivati ,nema druge
 
Od istoriske kise nista,proprskao malo jedan pljusicak,tesko da je nalio i 1l po kvadratu,ako ovako nastavi bice gadno,sve je suvo ,a kukurz bledi polako ali sigurno:osmeh:
 
Kod mene prije sat vremena pljusak od 5_10 minuta, a sad krenula onako tiho. Samo kada bi potrajala do zore iako mi lezi pokosen jedan hektar.
 
Kd mene u selu gde mi je voce sezona je zavrsena,grad je super pao tako da ne postoji jedna sljivica ili koje god drugo voce da nije udareno a lisce jedva da je cepnuto! za to samo osiguranje Srbina spasava!::jako_besan::
 
I kod osuguranja ima caka. Prva klasa za jabuku je sve sto ima ostecenje manje od 8mm. Sto je idiotluk, jer bilo koja flekica vise nije prva klasa. Ko ima voce samo protivgradna mreza. Drzava nece da ulaze u protivgradnu zastitu. Odgovara im da nas tuce led, sve lobi uvoznicki od mreza i osiguranja je to napravio!
 
Poslednja izmena od urednika:
i kod osuguranja ima caka. Prva klasa za jabuku je sve sto ima ostecenje manje od 8mm. Sto je idiotluk, jer bilo koja flekica vise nije prva klasa. Ko ima voce samo protivgradna mreza. Drzava nece da ulaze u protivgradnu zastitu. Odgovara im da nas tuce led, sve lobi uvoznicki od mreza i osiguranja je to napravio!

Pa neka osiguravajuće kuće izvole otkupiti svu tu oštećenu jabuku u prvoj klasi! Hoće, kako da ne....
 
Kod mene danas u selu pala samo prasinu pokupila,dok je severnije pala lepo_Ovaj sad oblak iz Bosne ide na mene,pa se nadamo lepoj kisi.
 
Rekao sam im ja to isto. Oni kao pa znate to su kriterijumi bla bla. A osiguranje na 1.000.000dinara vrednosti proizvodnje je 87000din i drzava vrati 40%. Ako jabuku led tuce u ovim sad fazama to zaraste ali ostane tackica i hladnjaca je nece ni za dzabe. A osiguranje je dozivljaja kao prvu klasu. Zato sam resen da protivgradnu mrezu stavim pa makar homemade stap i kanap.
 
Ovo iz Bosne baš gađa na onaj rog oko planine Tare,ako ne oslabi-mislim ipak je to oblak poreklom još sa zapada Slovenije.:osmeh:

Kući dole nova runda pljuskova.

E sutra me samo zanima hoće li se stvoriti uslova za formiranje "das superstorm-a" na jugozapadu Srbije.Razvoj je poprilično upitan,nesiguran,ali ako bukne-biće to opaka oluja,znatno opasnija od ovih današnjih.Onaj parametar za superćeliju je poludeo,prosto me strah i da pomislim šta će biti ako se taj razvoj i ostvari.

Baš me zanima šta će reći ova gospoda evropska iz kancelarije u sutrašnjem raportu.

Na krajnjem severu Srbije tura jesenje kiše i pljuskova,mahom prepodne i sredinom dana.
 
E,kamo (ne)sreće da je tako bilo.Sve je to ipak bila loša matematička računica.Model jeste u pravu bio,formira se trenutno u Đenovi ciklon-ali je brzo ukinuto njegovo višednevno delovanje na nas,te se sve svelo na obične lokalne pljuskove.

Obilnu kišu kao što je tad delovalo (pre 6 dana) dobiće samo predeli bliži njemu- Slovenija,SZ Hrvatske i deo Austrije.

Inače kući zaliva samo tako-u 5-6 minuta pade još 10 litara....povoljno strujanje čuda čini.

Ipak,za utehu,moram reći da zaista nismo ni imali sreće.Da se ciklon gore spomenut tako slabo postavi za nas je zaista prava retkost,i desi se jednom u 30-40 slučajeva.Ali šta ćeš...
 
Dobar je to sistem na zapadu zemlje :
ko2015051420450000dBZ.cappi.png
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh