Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
t54m5e.jpg
 
Isto ko i lane .Stalno kisa i cikloni. Samo da i leto nebude sa onakvim padavinama i poplavama.
 
Cfs karta od 5 januara:

Lepo ce skinuti topli januar.Do kraja zime po njemu uglavnom toplije od proseka.U globalu,ali to ne znaci da nece biti jos par talada snega i zime.

Naravno,to se sve obije o glavu u prolece i pocetkom leta.Dominacija atlantika,puno padavina i hladnije od proseka.
Pa da vidimo:

[/quote]
 
Znaci Kimi prema tvojoj intuiciji mozemo se nadati hladnijem i vlaznijem prolecu sve tamo do pravog leta krajem jula, ako sam te dobro razumeo ?
 
Ljudi,ne zaboravimo ni u jednom trenutku da je to samo sezonska prognoza.Cisto neki nagovestaj,ugrubo otprilike kako bi se poziconirali sistemi.Sve je podlozno promenama.

Ja sam suvlju zimu ocekivao vodeci se time da ce aktivnost atlantika posustati.Medjutim,ta aktivnost uopste ne posustaje.

Atlantik vrlo lako sada usred zime izlazi na kraj sa Sibirusom i Azorskim Anticiklonom,a mogu tek da zamislim sta ce biti (ako atlantik nastavi istim tempom) na prolece kada sibirusa i pripadajuci anticiklon iznad Crnog Mora oslabe i nestanu.


Zato cemo za 4-5 dana imati pravi prolecni "mini potop",jer jednostavno nema anticiklona i haldnoce koji bi odgurnuli njega (ciklon) juznije,te ce ciklon centrom skoro pravo na nas.
 
Evo na TV vec poplave .A u najavi kisa ,petak subota ponovo kisa .Struja ce da pojeftini.::namigivanje::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh