Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U zadnjih 24 sata kod mene 16litara kiše.Nema ni komša iz Stubla da prijavi koliko je bilo kod njega ?

Nakon jednodnevne avanture po našem Kosovu,eto me opet pa da se uključim.

Prvo hajmo top 3 po količini kiše zadnja 24 sata:
Kopaonik 17litara
Kraljevo 16litara
Zlatibor,Sjenica 14litara

E a što se tiče vremena narednih 3-4 dana,svakako je pravi opis-nestabilno.Sutra bi pljuskovi bili najizraženiji,sporo bi se kretali modelima pa bi ponegde zaista moglo debelo da zalije.Parametri za oluje nisu nešto,biće to klasični jaki pljuskovi uz grmljavinu te lokalno pojavu sitnijeg grada ili sugradice.Razvoji bi krenuli već od ranog jutra,a deo neba koji nas interesuje i odakle će oblaci dolaziti je severozapad.

Ista priča i u ponedeljak,s tim da bi se pljuskovi proredili i bili zastupljeni mahom južno od Beograda.

E utorak i sreda donose povratak severoistočnog strujanja oblačnosti,pa su kombinacije sa Rumunkama itekako u igri :svinja:
 
Smanjili padavine drasticno ali i dalje stoji da ce ih biti...valjda lokalnog karaktera
 
Kimi-ja za PREDSEDNIKA!

Pozdrav za vredni komšiluk u susednoj opštini :ppozdrav:

@NorhArmy

Jao jaoo...:svinja: Mislim,lepe su i naše samo tako,ali ne kaže se džabe da nema ništa bez latinoamerikanki....još kod njih i televizije vrve od takvih:ideja:

Kolega Srđane,neće kiša i pljuskovi pred drugog dela noći,i to će ih biti mahom duž žapadnih delove zemlje isprva.
 
Samo oblačno juče pred veče se pokida da ispresujem i uvezem lucerku zbog kiše a sad ćorak da sam imao malo veća muda da ostavim za danas i lagano ali dobro pod šupom je mirnije sam spavao samo problem sto nema kiše
 
Kise, nikad vise!
Probijen istoriski miimum kod nas u JUNU, samo 14 l/m2, i to cemu biti to od prilik. Ako Jul ne bude sa bar 60-ak l, moyemo ze pozdraviti sa nekim ozbiljnijim rodovima.
Kimi izgleda onih 33 i vise za par dana (od cetvrtka), izgleda sve izglednije i izglednije. Bice ovo godina susti suprotnosti, jer ce u jednom delu atara biti nesto, a u drugom slabo.
 
Kise, nikad vise!
Probijen istoriski miimum kod nas u JUNU, samo 14 l/m2, i to cemu biti to od prilik. Ako Jul ne bude sa bar 60-ak l, moyemo ze pozdraviti sa nekim ozbiljnijim rodovima.
Kimi izgleda onih 33 i vise za par dana (od cetvrtka), izgleda sve izglednije i izglednije. Bice ovo godina susti suprotnosti, jer ce u jednom delu atara biti nesto, a u drugom slabo.

Vala baš mu se tako uhvati.Samo što iz perspektive kad se pogleda tvoja količina padavine deluje neverovatno da je ponegde južnije palo i do 150litara kiše u istom mesecu.Ali tako je to.Ako gledamo padavine dosad iz šire perspektive,nije samo u Vojvodini sušno.Tu je i SLavonija,Mađarska,deo Slovačke,Češke i Poljske.

"normalno" je na području zapadnog dela Hrvatske i na primorju,dok je kišno u većem delu Bosne(izuzev severa i severoistoka),centralne i južne Srbije,Makedonije,Bugarske i Rumunije.

Ali nije gotovo sa padavinama Paore,biće pljuskova do srede tako da možda uspe da nakapa još neka pristojnija količina,posebno danas.

@Kremator

Teško da će se provući ako ga izvedri posle i krene razvoj pljuskova :osmeh:

A ta prognoza videćemo,mnogo vrludaju modeli,ono što je sigurno je da do četvrtka će biti uslova za razvoje i pljuskove.

@Đađo

Da i ja prepišem tvoj post.Od jutra pada,mahom slaba ali pada :spavam:
 
Ovde u dva navrata pljusak. Taman se ponadao kosidni sutra, kad ono novih 15 l kise

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh