Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakva oluja je protutnjala usred noći,radar neka sve kaže.Maksimalac odaz u pola 3 ujutru,negde je ubilo ovo,i to negde izgleda u okolini željkovog Rekovca:

maksimalni-odraz.png
 
Mene je zakacio kraj ovog oblaka i u Rekovcu je pala dobra kisa,cini mi se da je otislo prema zapadu pravo na gledecke planine,probudio sam se oko dva, sevalo je bez prestanka u pravcu zapada,strasan odraz je bio na radaru.cula se protiv gradna ispalili su par raketa,ubrzo je nestala struja i vise nisam mogao da pratim stanje.palo je nekih 4-5mm kise nisam imao srece ali ocekujem da se danas popravi stanje.
 
Za Vojvodinu su mogući mahom ovi izolovani manji oblačići,koji bi doneli pljusak veoma lokalnog karaktera.Nešto krupnije bi moglo zahvatiti jedino krajnji jug Banata ako se spusti sa Karpata.

A južnije od Vojvodine šouu program:

gfshu12shear024.gif
[/IMG]

Oblaci do 11km u visinu,dovoljno za krupan grad lokalno:

gfshu12maxctop024.gif
[/IMG]
 
Odredjena kolicina padavina jutros koju je vetar kasnije skroz osusio, neverovatno nakon onako bedne kise je usev primetno bolji.
 
Kod nas ni kapi,kao i u okolnim selima,bas sad sam prosao autom,kukuruz izostrio listove na gore kao da nema kap vlage u zemlji.
Videcemo jel ce biti veceras kise kao sto je Kimi rekao.
 
Hvala komšo na podatku ! Evo,u 03h je radar detektovao maksimalan odraz par kilometara severoistočno od Stubla,na GLediću na starom-dobrom poznatom mestu.Ovo je prvi maksimalac čini mi se ove sezone tu,bude ih obično 4-5 svake sezone.S obzirom da je danas strujanje identično,severoistočno,a da nas je prošle nedelje zadesio onaj promašaj koji se javlja jednom u 15-16 puta,reklo bi se da je nevreme i pljusak 100% zagarantovano
screen-shot-2015-06-10-a.png
[/IMG]

@Rade74
Sanse su male sto se tice tvog kraja,znatno vece su dole juznije ka Macvi.
 
Kod nas je nocas svetlelo nebo i cule su se protivgradne ali na srecu nistra nije palo,kad bolje razmislim,na onakvim oblacima bolje i da ne pada....
 
Noćas oko 2 je bio pljusak u selu i kišomer u mom dvorištu je pokazao 4l. Ali deo atara prema Vrbasu je dobio mnogo veću kišu (na Švarcovcom salašu 45l, Sava Kovačević u Vrbasu 47l), i na žalolost led. Ubio mi je kukuruze strašno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh