Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo za četvtak sve zanimljivije deluje,definitivno bi mogla feštu da napravi "Karpaćanka" pri spuštanju sa severoistoka na jugozapad ka centralnoj Srbiji:

prec0690.png
 
Imenjace pozdrav,reci mi molim te,kakve su sanse da moj kraj sredinom nedelje dobije neku valjanu litrazu padavina,s obzirom da smo kisu zadnjih mesec dana vidjali samo kao jacu rosu.
 
Imenjače,teško da je baš takva situacija.Od prošlog ciklona jugoistok jeste dobio najmanje,ali ipak i Leskovac,Niš i Vranje su uhvatili oko 25litara :osmeh:

Biće,biće uslova za pljuskove od srede do subote,oni će se spuštati tamo sa severoistočne strane iz pravca naših i bugarskih pograničnih planina.
 
Sunčan i lep dan bez sparine, onako baš prijatno toplo ... :cool:
Juče posle podne bilo je jako naoblačenje, grmljavina i nešto slabe kiše ... :sta:
Sve je trajalo oko dva sata. Niko to nije ni najavljivao ni prijavljivao ... :osmeh:

P.S. - Srećan rođendan Kimi - ... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Sve je trajalo oko dva sata. Niko to nije ni najavljivao ni prijavljivao ... :osmeh:

P.S. - Srećan rođendan Kimi - ... :ppozdrav:

Pre zahvalnice,samo da te ispravim,tj. da se citiram od pre nekoliko dana:osmeh: :

Pljuskova na jugozapadu biće do subote. Takođe od sutra do srede i na krajnjem jugu i istoku Banata te možda i u donjem Pomoravlju može da zaluta "rumunka" sa Karpata.

A sada :ppozdrav: se zahvaljujem na čestitkama,ne samo tebi već i svima !

Neka reč o vremenu-pa sve ide po planu.Sunčano danas u većem delu zemlje-od 26 do 28 stepeni je u većini krajeva.Predveče do Vršca tamo možda zaluta "rumunka".

Sutra veče će već ona konkretnije krenuti ka nama te verovatno kačiti jug Banata,donje pomoravlje kao i istok Srbije.

Četvrtak i petak već donose ozbiljnu nestabilnost u severoistočnoj struji oblačnosti,uz verovatne lokalne nepogode posebno u centralnim i istočnim krajevima.

U ovakvoj situaciji kod komša u Stublu i kod mene kući zna da biti veoma,veoma opako....uh!
 
Apsolutno tačno, taj dan bio na svadbi pa propustio tekst o dugoročnoj prognozi ... :osmeh: ...
Naravno da nisam ni mislio na tebe već na najave iz medija. Juče je stvarno bilo strašno nekih dva sata, zaličilo na nevreme, ali srećom dobro prošlo ...
Danas vreme idealno, možda zbog rođendana ... :ppozdrav: ...
 
@ Kimi

Ne plasi me komsija! Imam jos 500-ak bala da spakujem. Pozdrav.
:cao:


Dragi moj komšo :osmeh: Boga mi biće "veselo".Oči se definitivno uperuju u Gledić.

Moj potpis sve govori.Atmosfera je prilično "raspoložena" da "podari" nekakav džumbus-najviše mi miriše na organizovan sistem,uz olujni vetar (takozvani downburst) i krupniji grad lokalmo. Postojaće i smicanje pa će takva oblačnost biti dugoživeća,prelaziti veće teritorije a možda preraste i u vrlo opasan superćelijski sistem.

Što se današnjeg dana tiče,atmosfera je mutnija te se odmah vidi da ima sve više vlage na visini.Karpati su lepo zakuvali,biće izgleda "akcije" kasnije popodne na krajnjem jugoistoku Banata i u istočnim delovima Srbije.
 
Samo da bude mirno, mi se nismo proslavili sa kišom ovih dana, mogla bi jedna lagana što je verovatno u ovim uslovima teško očekivati.
 
Kimi, kakvo je stanje za moj kraj?hoce li biti gusto?gledao sam neke modele po njima bi kise trebalo biti kaso uvece ali nikada se nezna,deluje kaoda ce petak imati vise padavina,ali danas ce biti bas toplo a to ce podariti neku oluju kasnije verovatno.
 
Iako nema baš nikakve najave , osjećam po svom raspoloženju padavine večeras ??

U toku predstojeće noći će itekako biti uslova za lokalno jače razvoje u delovima severne Bosne i Slavonije.

@Željko,pre će biti nešto gusto nego nešto dobro.:osmeh:

Oseća se da je atmosfera spremna na žurku.Uslovi idealni,maksimumi oko 29-30 stepeni danas,uz sve više vlage :ideja:

Moje kolege su ovako rekle-Vojvodina i Bg su dosta klimavi,ali možda negde ipak bukne nešto pa bolje da se stavi.Crvena je mogla da se proširi na čitav centralni pojas zemlje:

Moj kraj je u crvenoj s razlogom,ovo je najuboitije strujanje koje postoji za moje krajeve.

1mapa_upozorenjaportal.png


- - - - - - - - - -

U pravu smo bili što smo "obojili" i Vojvodinu...modeli to malo podcenjuju,evo već sada se spušta južnom Mađarskom jak oblak koji ide ka severozapadu Vojvodine.

Impresivna linija "grmljavine" široka preko 2000km !

munje2.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh