Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Magla dobar deo dana,popodne malo Sunca.

Koja hladnoca se skuplja gore u Skandinaviji i majci Rusiji....

U Americi jos vise,vec krece prvi polarni udar.

Hladnoci pogoduje znatno veca kolicina leda iznad Arktika.

Mi to ne osecamo,Atlantik nam konstantno pumpa topli vazduh sa jugozapada.
 
Danas ceo dan na radiju najavljuju kako će Ameriku za 2 dana da pogodi hladni talas gori od Sendi.Bog ih materin i Ameriku i sve kao da mi živimo tamo a ne ovde.
 
Izgleda da ce kisa i zahladjenje i kod nas od sledece nedelje (po RHMZ I Weather2umbrella). Kimi,sta ti kazes?
 
Amerika je vrlo bitna za nas. Ako kod njih dune, moramo se mi utopljavati.

Ne,nego bas suprotno. :osmeh:

Nepisano pravilo je da kada u Americi vlada jaka zima,kod nas je zima vrlo topla (eto primera vec prethodne zime).Jaca zima u Americi znaci jak Atlantik,a to znaci za Evropu puno toplih strujanja sa juga i jugozapada.

@Brankovic

Nema tu nekog bitnijeg zahladjenja,a ni nekih vecih padavina.Kosava ce da radi svoj posao u narednom periodu sto se tice padavina.
 
@Kimi
Da ne iscitavam sada sve unazad,ako je vec bilo izvini:ppozdrav:.Naime o cemu se radi?
Posto se bavim ranom plastenickom proizvodnjom,vrlo mi je bitno kakav ce biti mart.
|Pitanje je kada najranije mogu dobiti iole neku sigurniju prognozu za mart,da bih imao nekakve smernice
 
@Kimi
Da ne iscitavam sada sve unazad,ako je vec bilo izvini:ppozdrav:.Naime o cemu se radi?
Posto se bavim ranom plastenickom proizvodnjom,vrlo mi je bitno kakav ce biti mart.
|Pitanje je kada najranije mogu dobiti iole neku sigurniju prognozu za mart,da bih imao nekakve smernice

Tamo od sredine do kraj februara ce moci iko dati iole sigurnu prognozu za mart.
 
@Kimi
Da ne iscitavam sada sve unazad,ako je vec bilo izvini:ppozdrav:.Naime o cemu se radi?
Posto se bavim ranom plastenickom proizvodnjom,vrlo mi je bitno kakav ce biti mart.
|Pitanje je kada najranije mogu dobiti iole neku sigurniju prognozu za mart,da bih imao nekakve smernice

Nisam Kimi , niti meteorolog , ali sa sigurnošću odgovor : krajem februara .
 
Iz severne Italije, ceo potez od Trsta preko Padove prema Bolonji je u ovakvom stanju, negde manje negde vise poplavljen ... kanali koji im sluze za odvodnjananje (i navodnjavanje) su prepuni, na dosta mesta se mogu videti i izliveni, reke, recice-potoci svi nabujali, slicno kao kod nas proletos samo jos gore
2h4m7no.jpg
 
Tako to ide,anticiklon iznad Crnog Mora ne dozvoljava izmestanje ciklona iz Sredozemlja dalje ka istoku,pa u Italiji bude potop..

Bome ladno napolju.

Fijuce kosava kroz kucu,savijaju se grane samo tako...dovoljan dokaz da vec odmacemo ka zimi.

Morala se dobra zavetrina naci da bi se ispeklo:ppozdrav:

prase.jpg
 
Vrsac,trenutno stanje je katastrofa,duva prilicno jak vetar ( uobicajeno za ovo podnevlje ) i pada kisa vec pola sata
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh