Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad ne treba vide je mesec dana pre, a kad treba kise onda ni za sutra ne mogu da je vide...padace tokom sedmice, ne moze ni jedna da promasi
 
E pa ljudi,vreme je za jednu rasnu kasnojesensku prodorcinu sa severozapada Evrope.Vec 2-3 nedelje to tamo "cuti" i samo se cekalo da jurne kao lavina ka Evropi.

A okidac ce upravo biti ovaj sada aktivan uragan na Atlantiku.Njegovi ostaci okomice se ka Evropi.

Kada bude dosao do toplog sredozemlja,more ce se i aktivirati i stvoriti ciklon po imenu Zagorka !

Zagorka je,sinopticki gledano kako de sada cini,najjaci ciklon koji ce nas pogoditi jos od katastrofalnog ciklona Tamara.

Po nekim modelima,Zagorka ce biti cak jaca i od njega !

Koliko ce trajati kisa?
 
A sta je sa globalnom zagrevanjem, pre dve godine su svi pricali da ce ovde postati pustinja, jer "kise nikad vise" , sad svake druge nedelje pada kisa kao prosek od dva meseca.....:kisa:
 
Priča ko šta oće ja davno oguglo na sve ta prognoziranja i predviđanja
 
Trebala je trajati do petka,ali ce verovatno jos koji dan da produzi,posebno juznije.


Strasne padavinske karte sa severoistok BIH i zapad nase zemlje,ponovo preko 100litara na ogromnom prostoru!!!!

Znači da smo naje*ali poštenski. Ja sam kukuruz obrao, unio, stajnjak izvučen, razbacan i uzorano je za pšenicu (sjetva se izgleda odlaže do daljnjeg), sezona je time završena sem oranja ostatka zemlje ali to može da čeka do mrazeva ali ogroman broj ljudi nije ni počeo da bere kukuruz. Čemu oni mogu sada da se nadaju ako se prospe još 100L kiše? Zemlja je toliko natopljena da ne prima više vodu, to sam vidio prije neki dan kada smo imali strašan pljusak u toku noći. Sve što je palo je ili oteklo nizbrdo ili ostalo da stoji na površini. Ako na to dodamo još 100L, eto poplave samo takve.
 
Naravno,svako kad malo razmisli ce imati stav.Sve je to globalna kampa,napumpavanje i zastrasivanje od strane medija itd..

Uostalom,pricali smo o tome vec.

Inace,pretezno je oblacno.Nema uopste nikakve naznake da dolazi jaka promena vremena,izuzev pritiska koji opada ali opet nije pracen uobicajenim jugoistocnim vetrom,tj. kosavom.

- - - - - - - - - -

I dok svi mirno spavaju,niko ni ne sluti kakav nam je vetar pri prelasku fronta tokom noci spremio bivsi uragan Gonzalo,odnosno nas ciklon Zagorka koji upravo nastaje.Udari vetra po Austriji i Nemackoj isli do 145km/h.
 
od 6 sati haos ,duva jak vetar sad i u naletima kise zahladilo je tako da je subjektivni osecaj kao da je nula
 
Ako ovo ne ubije miseve i komarce, onda nece nista. Juce sejal psenicu do 18 h, a komarci ubise kao da je jul.
 
Stigla Zagorka, napolju je uragan, polomi vjetar sve pred sobom.Još nema kiše ali kako nebo jezivo izgleda, sve mi se čini da će padati cigle a ne kiša.
 
nevreme

29pt9w4.jpg
[/IMG]
slika je malo losija,al samo da se zna stize nam nevreme preko Drine
 
Duvao je svega pola sata. Nema vece stete . Nadam se da ce ovo brzo proci i a se nece ostvariti prognoze o velikim padavinama. Sada kao neka izmaglica.
Tacno je po radaru da dolazi iz HR. ali mi izgleda da gubi na intezitetu.


[video]http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=kradar&param=anim[/video]

Kad otvorite link kliknite na "animacija"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh