Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas suncano i gadna sparina...nista od najavljenog nevremena i crvene zone.
 
Sad je upravo pala kiša kakvu stvarno nisam mogao ni da zamislim da je moguća. Prvo sam zbog strašnog tutnjanja pomislio da pada grad pa sam izašao vani no srećom nema grada, samo nenormalna količina vode, buka je bila neopisiva. Zamislite vodopad, to je najbliže što mogu da vam dočaram. Danas sam išao da dovezem kukuruza za stoku, njivski putevi su već zamalo neprohodni a u poljima kukruza je blato. To je bilo jutros a od tada je kiša padala 17 puta, svaki put pljusak od 4-5 minuta. Ovaj od maloprije je ipak bio najjači koji sam ikad u životu vidio. Srećom pa nema vjetra, čak nije bilo ni grmljavine.
 
Kod mene danas 38 lit...juce popodne postavio u njivi kisomer.bas me interesuje razlika tamo I u selu u kolicini padavina...sutra ujutro idem da vidim..
 
rm0jcx.jpg
24ou9zb.jpg
 
Kod mene sveopšti potop, u toku noći je bilo još nekoliko ekstremno jakih pljuskova a od jutros bez prekida pada jaka (normalna) kiša. Išao sam da obidjem neka polja, parcele u ravni su pod vodom, 10-15cm, one bliže kanalima i udolinama su i do pola metra pod vodom, kod jednog poznanika cijela parcela kukuruza od 4 hektara je kompletno pod vodom od nekih 30cm. Tamo gdje ne leži voda zemlja je do te mjere natopljena da se odmah tone to članaka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh