Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas 0..juce u novom selu palo 7-8litara..a mi I crepaja nista...
 
Kimi,koliko će se zadržati oblačnost-dokle će padati,i kakvo se vreme očekuje utorak-sreda-četvrtak,okolina Novog Sada?
Unapred HVALA :ppozdrav:

Biće uslova za padavine kroz čitavu noć.

Cele sledeće nedelje nestabilno,uz oblake koji će se sporo kretati pa će biti ponegde obilnih pljuskova,moguć je i grad i olujni vetar.Više šansi će svakako imati predeli južno od Beograda.

Opet jak pljusak u Novom Selu,ponovo se formirao lep oblak u dolini Zapadne Morave i prišao sa zapada-severozapada:


ko2014071117450000dbzcap.png
 
Pogled na Evropu sa satelita....pa drago leto,gde si ti nama ??:osmeh:Izuzev naravno Španije gde je leto uvek u svakom slučaju,ostatak Evrope više u jesenjem modu.

Ona karakteristična Afrička toplota saterna daleko,dalekoo u Saharu.....

Živeli zapadni vetrovi sa Atlantika,i definitivno najdominantniji faktor koji utiče na vreme u Evropi !:ppozdrav::ppozdrav:


screen-shot-2014-07-11-a.png
 
Upravo Atlantik i zapadna struja.Ja sam potajno i verovao da će nešto ovako da se desi,tj. da će Atlantik nastaviti da bude aktivan,što bi rezultiralo promenjivim prolećem i letom i tako i bi.

Taj isti Atlantik ti je zimi izvor toplote,jer se okean sporo hladi i ostaje znatno topliji od kopna.Nama je zimi za hladnu i snežnu zimu potreban jak sibirski anticiklon,jer hladnoća na kopnu voli taj visok pritisak.

Treća provala oblaka po redu večeras u Novom Selu:

ko2014071118450000dbzcap.png
 
Poslednja izmena:
I sad su utihnule i nestale price o globalnom zagrevanju, famoznom HAARP-u, zaveri amera rusa kineza..., vanzemaljcima i ostalim iz dosijea X.
 
Poslednja izmena:
Ha-ha -ha , dobar si , dosije X :haha: . ALi Kimi otkud baš ove godine toliki uticaj Atlantika , a nije svaka godina ovakva . Da nije ovo "ElNinjo" ?
Vala ova godina kao da smo u Škotskoj a ne Engleskoj.
 
Sreca da Arapi zatezu sa novcima sta bi sa tolikim zalivnim sistemima:osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh