Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Druze nikako da shvatim sta si s ovim hteo reci...posle ovoga da ne kukamo???...jel to znaci da vise nece biti suse???Mozda ipak znaci da pre ove kise nije bila neverovatno zedna zemlja u nasem kraju i da je postojala velika sansa da prinos debelo podbaci,pogotovo pred metlicenje i oplodnju,a nismo trebali da kukamo.Mozda je lakse ljudima da se izjadaju jer je ovaj deo pa sve do Beceja kretao da se pretvara u pustinju.Kome se kuka neka kuka,meni ne smeta.

Naravno da nije bila susa i da zemlja nije bila zedna.Vrbas i okolina su imali idealne uslove u zadnjih 5 godina koliko se ja bavim poljoprivredom.Ako padne jos 15 litara u jednom cugu do 15.jula mozemo svi da nakrivimo kape.Prinosi ce biti vrhunski.
 
Kod nas 14 litara sa sreco bez grada
20140625180528.jpg
 
Naravno da nije bila susa i da zemlja nije bila zedna.Vrbas i okolina su imali idealne uslove u zadnjih 5 godina koliko se ja bavim poljoprivredom.Ako padne jos 15 litara u jednom cugu do 15.jula mozemo svi da nakrivimo kape.Prinosi ce biti vrhunski.

Komšija pitaj povrtare koliko treba još kiše, da ne provode dane i noći sa tifonom ?!
 
Kod mene je dobro proslo, ima polupanih crijepova, otisla sofersajbna na autu i plastenik isprobijan. Rijetko je padao i nije dugo padao. Al susjedna sela su unistena totalno....
Momo, vidio sam prethodne slike kukuruza koje si postavio, kod vas je vise bilo, cini mi se da je kukuruz vise skresalo.
 
Ma palo je više od 14 litara jer je meni pod trešnjom na stolu bio kišomer i u njemu 15l ( inače kišomer mi je ono malo bokalče koje ima podeoke )
 
KOd mene je bila gora verzija leda , sitniji al gušći i malo duže trajao . Povrće je više stradalo i žito , a kukuruz će se oporavit od leda , samo neznam dal će od vode da preživi.
 
Ja imam dvije njive, koje smo presijavali, poslije presijavanja opet ilzlije ukrina, prezivi taj udar i kasnije nastali problemi.....jednostavno ga unistila podzemna voda. Tako da od toga smo digli ruke, ne vrijedi raditi. Izvinjavam se za :off_topic:
 
Kod nas ukupno 42 Litre kiše, koja je prošla bez daška vetra i bez leda što je najbitnije,kiša kakva se samo poželeti može.

Počela ponovo da pada
 
Kod nas strasno nevreme bilo,ovakav vetar davno nije bio...kisa i dalje pada-bez vetra srecom...
 
Danasnja situacija sto se tice vremena kod nas u Vrscu je izgledala ovako-grmi,seva a pomalo i grad
U 15.00 smo imali 5-minutni pljusak sa gradom
v-2.jpg
[/IMG][video]
v-1.jpg
[/video][video]
photo-0002.jpg
[/video]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh