Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od Dvora i Torde ,prolaza između Melenaca i Bašaida.U selo skoro da ne pada .Izgleda da južnije pada obimna kiša.
 
Ja gledam Rumunski radar i ne znam koliko je tacan ?
http://www.inmh.ro/images/radarg/index.radar.php
Po ovome okolina Dolova pa kasnije blizina Ban.Novog Sela i Vladimirovca je
mestimicno pogodjena crvenim oblakom. Desavanje oko 13h
view.php
 
A nas zaobilazi li, zaobilazi! Gledam juče radar, ide oblak sa severa pravo na nas, slilazi polako i taman kad je došao do linije srbobranske opštine (lepo se vidi na radarskoj RHMZ slici) staje i potom polako kreće nazad na sever. Promenulo se strujenje iz južnog u severno... Ne mogu da verujem! Već sam navikao na to da nas redovno oblaci obilaze, jednostavno skrenu, ili se razdvoje ili nestanu dok dođu do nas. Ali ovo da promenu smer kretanja kod nas je već previše. Čitam koliko je gde palo za par minuta, a kod nas ni toliko za ceo padavinski period. Ako nas noćas i sutra dobro ne natopi, za mene je ovo čista suša!


p.s. Vidim da su ranije kod nekih kolega kukanja urodila plodom, pa reko' ajd da i ja probam! :osmeh:
 
Vidi, vidi, ovo kukanje se stvarno isplati! :osmeh:

Evo i kod mene dobrog pljuska... Ali i led uz kišu... Srećom brzo je prestao...
 
Kod mene maloprije pocelo.Izgledalo je kao da dolazi more-ogroman zid veoma tamnih i niskih oblaka dosao je sa juga pracen strasnom tutnjavom.Jaka kisa pada vec nekih 20 minuta,zemlja se trese od grmljavine,srecom nema vjetra i grada.
 
Sinoc 6l,a sada za nekih 15min palo jos 5l kise i dalje pada podavi nas u Starom Vrbasu bilo i leda!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh