Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sneg u aprilu!

Pa kod mene isto hladno, brrrrr, a pocela opet sitna rosulja. Nasta ce ovo da izadje, sto se voca tice, neznam koliko ce taj sneg smetati? Pazi sad!!! Nikad dosad nisam sadio kukuruz ovako rano (06 04), pa jos i pasulj pozurio da posadim. Racunam da zavrsim sve poslove , pa lepo sacekam Uskrs, kad ono "vuna kico"
POZDRAV!!!

- - - - - - - - - -

Evo sad krenulo da pljusti. (oko11 i 30)
 
Juce i do sad sam prskao na crno posejan suncokret.Kod nas je zemlja suva kao barut.Predhodnih dana nista kisa nije padala.Samo malo sipi i prestane to se osusi za pola sata.Evo i sad sipi.Ako ne padne nesto ozbiljnije bice problema.
 
Sneg u aprilu!

Ma grabi covece, zavrsavaj posao. Evo ovde ,pre pola sata malo utolila , a evo sada opet pljusti. Doci ce to i do vas. Valjda?
POZDRAV!!!
 
Kod mene 10 minuta kisa pa 10 sunce i sve tako, inace oko 1 sat je sa kisom bilo i malko leda ali nista strasno, samo sto me otera sa njive:sta::kisa:
 
:kisa: :kisa: :riba: Vec 30 sati pada kisa neprekidno umerenim oko podneva i jacim intenzitetom.Od 15h povremeno,kratkotrajno prelazi u susnezicu.Na visim mestima u mojoj blizini po recima jednog prijatelja vec ima 3-5 cm snega.
 
Pada i ovde.U proteklih par dana nije palo ništa posebno svega par litara dnevno koje vetar odmah isuši.Nadam se da će pasti malo ozbiljnija kiša.
 
Pada i ovde od preksinoć, doduše sa prekidima i kratkotrajnim sunčanim intervalima, ali ako ovo potraje do maja, neće biti dobro za kukuruz ako nema sunca i viših temperatura, mi baš u ponedeljak završili setvu i poprskali sve.. I zasejanoj lucerki (2.04.)treba sunca a nikla perfektno.. Komšijama sam i govorio da će padati kiša kada ne bude trebalo, tj. kad nam neće odgovarati.. Šta je, tu je.. Naše su fabrike pod otvorenim nebom..
 
Овде неће, па неће, само ветар дува цео дан. Двориште и башта се беле (не од снега:osmeh:), вероватно је тако и у атару.
Кад чујем како негде налива и прелива жао ме дође ове наше жедне земље.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh