Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i mene konačno,izvinjavam se što nisam odgovorio nekim članovima.

"topla" jesenja decembarska kiša u BG na prednjoj strani ciklona.Na onaj hladan,žustriji vetar treba pričekati do sutra prepodne..padavine će tada ovde prestati.U centralnim i zapadnim krajevima će ih još biti,pa će kiša preći u sneg..

Nakon toga,jak anticiklon iznad Evrope uz maglu,nisku oblačnost i jaku inverziju u nižim krajevima.

U zapadnu Evropu stiže proleće,temperature i do 18°C uz :cool:
 
Ovo sto se trenutno desava sa vremenom je ravno navecoj susi u julu i avgustu. Padavina gotovo da i nema, a temperatura debelo iznad normale.
 
evo nam opet 2012godine sejem sve suncokret oranja ako ovako nastavi bice bezbolnije nego kukuruz i soju.
 
jos se ne zna sta ce biti ali 2011 u jesen nisu mogla da niknu kasnja zita koliko je bilo malo kise,skoro nista..po meni ovo nije ni blizu jeseni 2011,ako neko ima podatke (sept,okt,nov i dec )2011 nek iznese da uporedimo
 
Ovo sto se trenutno desava sa vremenom je ravno navecoj susi u julu i avgustu. Padavina gotovo da i nema, a temperatura debelo iznad normale.

Imamo hladan septembar,vrlo hladnu dekadu oktobra,a onda topao i vrlo topao ostatak oktobra i dve dekade novembra.Od treće dekade novembra pa do sada temperature su vraćene u normalu ili nešto ispod normale.
 
Najbitnija je prva dekada 2014-te,ako tu bude 150-200 litara ne brinite za ostalo...Ova godina je i ovako iznad proseka sa padavinama!
 
Imamo hladan septembar,vrlo hladnu dekadu oktobra,a onda topao i vrlo topao ostatak oktobra i dve dekade novembra.Od treće dekade novembra pa do sada temperature su vraćene u normalu ili nešto ispod normale.
A padavine Kimi, sta cemo sa padavinama. Kod mene je bilo ozbiljnije kise u septembru, ostalo gotovo nista. Ako ne bude kise u januaru i februaru, bar 150 l nema nista od rodne godine.
 
Jutros je skoro svuda bilo jakog mraza,sa temperaturama na 5cm od zemlje i ispod -10 stepeni.

Dan u većini krajeva klasično sunčan i hladan.Pojačavanjem inverzije narednih dana valja očekivati celodnevnu maglu i nisku oblačnost u dobrom delu zemlje.

Mana je što nema snega na tlu,pa vlada suvomrazica...prednost je što izostanak snega ipak donosi više temperature,jer bi da ima snega temperature padale na -20°C kao od šale.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh