Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cekaj Kimi pojele se proslogodisnje zalihe a ove ovogodisnje javljaju se svaki dan iz obora. Grok grok i pitaju kada ce da idu pod noz...:svinja:
 
Steže i kod nas, iznenadio me ovaj mraz, pre 2 dana sam nešto zidao neku šahtu za vodovod i nisam stavio mrazina u malter, šta mislite oće li biti problema (kakva imate iskustva)? Ipak je to u zemlji ali nisam očekivao takav minus,

Ako je pre dva dana onda ne bi smelo da bude problema. Vec je to steglo.
 
-9C u 23h.Ma sta je to za nas :D

- - - - - - - - - -

Prava zima :osmeh:


Tmin -10,2°C,Takt -6,4°C.Magla i dalje..






Evo malo atmosfere:


uhze.jpg



qwmf.jpg



4cte.jpg



835s.jpg



yyx9.jpg



dbd.JPG



 
Počeo sneg ponovo u Novom Selu.U toku noći je napadao 2-3cm,a ukupno ga ima oko 8cm.

Takt 0,2°C.

Inače,Arktički prodor za vikend sve izvesniji.
Nikako mi se ova situacija ne svidja.
Secam se 2009 isto je ovako bilo,tu do pred katolicki bozic hladno,sneg...i onda pred novu godinu,toliko otopli,kao da je prolece.
 
KishRobert

Ništa ne mora da znači...može biti sličnosti određenih naravno,ali svaka godina svoju priču pripoveda.

Ono što je karakteristično kod zadnjih nekoliko prodora hladnog vazduha jeste da oni nameštaju izobare (razlike u vazdušnom pritisku) tako da omogućuju jake hladne vetrove sa severa kroz centralnu Evropu i dalje na Balkan.

TO je za jaču zimu jako pogodno,jer omogućuje uvlačenje hladnog vazduha u prizemnom daleku iz dalekih severnih oblasti Evrope.

I ovaj prodor koji očekujemo za 6-7 dana neće biti nikakav izuzetak od toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh