Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi sta se moze ocekivati za Vrsac naredne nedelje, hoce li nas mimoici kisa?
 
Кими, крајње чудна радарска рефлексија, јел то случајност или нека грешка?
Шта ти кажеш на ово?

clip2.jpg
 
@Farmer II

U utorak svakako nece,a bice i jakog vetra.

@savle

u pitanju je naravno greška,baš kao što i naši radari s vremena na vreme malo polude :osmeh:

Vreme je oblačno u južnoj polovini Srbije,moguće su padavine u narednim satima.Glavnina ovog prvog talasa padavina sa mora je južnije ka Albaniji,Makedoniji i Grčkoj.

Ali zato će onaj sutra direkt preko većeg dela naše zemlje.Najviše padavina zapadni i centralni predeli,najmanje krajnji jugoistok i jug gde će verovatno ostati i skroz suvo.
 
@dukej

Naoblacenje u prepodnevnim satima,padavine uglavnom od sredina dana uz prolazno jak i olujan severozapadni vetar i osetno zahladjenje.

Za Macvu vazi isto,samo sto ce padavine,zahladjenje i vetar stici sat-dva kasnije.

Dakle zapad i sever Srbije mogu ocekivati sutra kisu i pljuskove.Centralna Srbija ima prefrontalne nestabilnosti sredinom dana koje mogu doneti krupan grad i obilne padavine,a tek kasnije popodne i uvece stizu padavine u sklopu hladnog fronta.

Evo 2 karte u razlici temperatura pre i posle prolaska fronta:

Pre:

63wj.png


Posle:

4xn.png
 
Poslednja izmena:
Moja kuruza ima da čeka, još je zelen i drži klip uspravno, kao u dvadesetogodišnjaka a i svakako je za kotarku. Kaže meni jedan gos'n ingenieur da je kotarka davno prevaziđena, ali šta mogu - nemam silos, jbg, skupo mi je.
Ne znam zašto ne mogu da stupim u knotakt sa NOAA, a voleo bih da znam kakvo će vreme biti drugih poslova u polju radi.

- - - - - - - - - -

Stupio sam konačno u kontakt sa njima. Reknu oni da će biti sutra malko i malko u četvrtak oko 13 mm(l)/kvm ukupno.
 
U Apatinu pada kiša u naletima od po 20-30 minuta sa manjim pauzama između.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh