Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je prosto neverovatno_Ovo je nemoguca godina.U mom selu je pala kisa na dva dana pre setve kukuruza i vise ni kapi.Ovo li je pravda ovo li je zivot.Ne moze vise da se dise.Sve je zivo suvo i biljke i zemlja.
 
U brdskim predelima ovo je bila jako dobra godina stavise odlicna,ali evo sta se desilo kasnije....onda udarila susa i nista vise nema........
 
Samo ne razumem ovoliko odusevljenje sa par litara kise koja apsolutno ni kolicinski a ni terminski ne pomaze nikome,kukuruz fao 400 ulazi u konacnu fiziolosku zrelost danas,sutra i narednih 5 dana,cak ni soji vise nema pomoci...da je pocetak avgusta bilo bi lepo...kod nas,sto se tice poljoprivrede,slobodno se moze reci avgust 0 litara a temp do 40C
 
Ja se sa nekim komentarima ne bih složila. Soju mi je led proletos potukao, tako da je presejana cela površina. Sada se još uvek dobro drži, tako da joj treba osveženje po makar i par litara, samo da ne gori. Imam i šećernu repu koja još raste (pre neki dan uzorak imao 1kg.) čini mi se da je to solidno. Tako da kiše treba.
 
Najvise vredi za one useve koji su presejavani zbog leda,a i za lucerku koja je jedva stigla do clanaka da naraste!
 
More najvise vredi za nas ziva bica da malo padne da mozemo da disemo i da se malo ova prasincina slegne.Mi na jugu vise ni vode nemamo za pice od nezapamcene suse.Lokalna reka je na trecini kapaciteta.Mi smo se odavno predali sto se tice poljoprivrede ostao je samo goli zivot koji bez vode je nemoguc.
 
More najvise vredi za nas ziva bica da malo padne da mozemo da disemo i da se malo ova prasincina slegne.Mi na jugu vise ni vode nemamo za pice od nezapamcene suse.Lokalna reka je na trecini kapaciteta.Mi smo se odavno predali sto se tice poljoprivrede ostao je samo goli zivot koji bez vode je nemoguc.


Ovo moram da potvrdim.

Juče sam išao do Niša,i bukvalno jedini prostor koji se iole zeleni je ovaj od mene pa tamo negde do onih sela oko Trstenika.Ka Kruševcu već žutilo dobro uzima maha i pojačava dalje kako se ide na istok.Ali ona prava katastrofa je upravo ovaj potez od Ražnja do Niša,gde je bukvalno sve spaljeno.
 
Kakva oblacnost na jugozapadu zemlje,mora da je vrlo gadno:

ko2013082012300000dBZ.cappi.png
 
Burazeru lose mi je cim predje 28 step. ne funkcionisem kako treba :haha: stigla me licna karta ..

E moj Grujo...crni smo svi sa ovakvim letom...nisi jedini ne brini...za utehu od prosle godine i one rerne,ovakve temperaturne promene ne gode ni zdravom a kamoli sa lk...da mi je ko pricao da cu jedva cekati zimu eee.
 
Nocas grmelo, sevalo, pucalo ali od kise ni kapi. Potrosise ljudi sav novac za polivanje kupusa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh