Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako je oko dzombe mokro onda je sigurno pala,a kukuruz ce to povuci u koren....je ona dole suva zemlja,ali naravno da kisa znaci koliko je pala...bio sam u 06 na njivi pa sam video
 
U pravu je Momo ovo je sprdnja od kise...Sve ispod 15-ak litara je smejurija i to je realno tako!Nisam nezadovoljan,hvala Bogu i na tome,najbitnije je da je temperatura pala i da ce biti rose par dana! Ne bi bilo lose da doguramo barem do 10 litara danas,ima vremena dug je dan,a opet se naoblacilo.Bilans sa ove 2,5 litre jutros za jul mesec je 15 litara,sto je isto smejurija,ali dobro...10-minutni pljusak jaceg inteziteta i padne toliko i vise,ali jbg kad ga nema pa nema!
 
ovo je prijatno iznenadjenje,naoblacilo se i pocela kisa,teperatura 19 stepeni samo da potraje..........
 
I po meni je najveći značaj ove kiše to što je temperatura opala. Narednih nedelju dana prognoziraju oko 30 do 31 stepen. Da je nastavilo još koji dan kao juče, zbogom Bože...
Negde je palo više, negde manje.
Što kaže moj deda, žednom kad u usta pljuneš, vredi... Tako i sa kukuruzom. Dobio je infuziju... Dalje ćemo videti...
 
Kod nas ima delova atara gde kukuruzu ni Tamis ne bi pomogao a kamoli ovo malo zapisavanja. A mozda je I bolje tako, kamo srece da nista ne rodi.
 
Poslednja izmena:
kod nas nešto manje od 10 l s obzirom da ima još uvjek vlage ovo je baš dobro da se ta vlaga i održi. kukuruz npr još nema ni jedan podgoreo list
 
Celu noć grmilo, sevalo i lepa kišica pala. U menzuri pokazuje 8 lit.Za kukuruz malo osvežilo, a moja repa šta joj bog da.
 
Poslednja izmena od urednika:
Palo oko 10tak litara, bio matori u ataru i dobro je kaljav auto...,samo kad je pala ovo nam daje nadu da rodi malo bolje nego lane:bravo:

- - - - - - - - - -

Celu noć grmilo, sevalo i lepa kišica pala. U menzuri pokazuje 8 lit.Za kukuruz malo osvežilo, a moja repa šta joj bog da.

- - - - - - - - - -

Celu noć grmilo, sevalo i lepa kišica pala. U menzuri pokazuje 8 lit.Za kukuruz malo osvežilo, a moja repa šta joj bog da.
A zasto sta joj bog da,pa mora biti bolja nego lane,kod mene su bili ljudi i gledali moju,oni kazu da su takvu lane vadili,a ima jos skoro 3 meseca do vadjenja
 
Kod nas opet grmi i seva ali kisa slaba jedva da pada.Sad pojacava pada lepa kisa a i grmi,sigurno ce da nestane struje.
 
Znam ja da ima dosta vremena do vađenja, nema kiše! Tu gde je posejana repa nema sistem za zalivanje. Ona ako dobro rodi onda..... digestija.....nečistoća.....bla,bla.... i eto ti beleja.Sve je to začaran krug. Pšenicu mi u ataru Despotova potukao led, soju takođe,ona je presejana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh