Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Led precnika 2cm pada kao nenormalan!
 
Poslednja izmena:
Provala oblaka. 40 l novih padavina, a bilo je i leda. Sutra cemo ici da vidimo stetu. Kazu da je najvise stradala Gajdobra i Despotovo. Bice presevanja to je sigurno.,
 
Susjedno selo pogodilo nezapamćeno nevrijeme. Javio mi se drugar koji ima kisomer, palo je preko 180l kise za 30 minuta (mjerio je iz vise navrata, sigurno je palo mnogo vise). Kod mene je je palo otprilike isto toliko kiše ali nije bilo grada koji je kod njih apsolutno sve uništio, bio sam maloprije tamo, kukuruz praktično više ne postoji. Strašno nevrijeme pogodio je većio dio istoče BiH/RS (Tuzla, Srebrenik, Kalesija, Zvornik, Ugljevik, Bijeljina, Dragaljevac, Mezgraja...). Sad sam saznao da je ispaljeno oko 85 raketa (ja sam nabrojao bar 30 koje sam čuo da eksplodiraju) ali nisu mogli da zaustave grad. U mom kraju sve parcele koje su u ravnici su kompletno pod vodom ali nekim čudom nas je grad promašio a jedva 1km odatle je sve totalno uništeno.
 
Nažalost obistinilo se predviđanje meteorologa .Žalosno .Radiš trudiš se i nevredi.
 
kod nas jos vedro nebo ali vidi se ide neka oblacnost sa istoka do duse ne neki crnjak, samo sivi oblaci..
 
Kod mene opet bez atmosferskih padavina, bez kapi kiše, i hvala bogu grada ... pala od " preko potrebnog " vetra, samo pšenica ...
555jj.jpg
 
Upravo se vratio iz atara...U zivotu toliko kise i blata nisam video. Jednog momenta se sastavilo nebo i zemlja, levo jezero od njiva, desno kanal koji se izliva, a u sredini ja sa 6rednom sejalicom i 58ak.....Taj traktor vredi zlata, sta je prosao a nigde nije stao.......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh