Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa ko to moze da uradi tacnu prognozu?verovatno ce biti hladno jer se kod nas kaze sveti sava dunav zamrzava:osmeh:
 
pa,bice hladno i verovatno sa snegom a temperature u proseku za to doba godine
dajem progozu kao oni na dnevniku:haha: [video=youtube_share;_TfhYgHX42I]http://youtu.be/_TfhYgHX42I[/video]
 
+10, ubi me ova južina, glava me rastura više nego da sam popio deset litara najlošijeg bućkuriša
 
Ako se ovako nastavi zima bice, cinimi se, bolja situacija preko leta.
U dugorocne prognoze ne verujem ni najmanje. Sve vise slusam neke zakljucke starijih ljudi koji ma je ovo vec i 80 i koja zima i onda pogledam prognozu na hrmeteo.com, gde je ubedljivo najtacnija, pa sve to lepo pomesam i u 90 % tacnosti dobijem prognozu za 10-15 dana.
Secaju se ljudi da je pre dosta godina bilo toliko snega da se nisu videle kuce sa druge strane ulice, i da je bilo hladno da ne smes napolje izaci, i da je bila susa da su jedva preziveli godinu.
Sve manje slusam ove pompezne najave o kataklizmickim zimama i letima, gde ce nas prvo zamrznuti na -50 pa onda istopiti na +50.
Ne kazem da se klima nije malo promenila i da ima nekih novih momenata, ali mislim da to nista nije tako kako oni najavljuju. Neko pravilo za juznu backu kaze da je od 100 godina svega 15 sa extremnim padavinama, 35 je kisno dok je 50 suvo do susno. Ako pogledate samo 10 godina u nazad videcete da se tako nesto bas desavalo. Setimo se onog potopa 2010., pa se setimo idealnih 2004-6., pa zatim 2012. i jos cinimi se 2000. ili 2003.
Dakle ova sva propaganda oko vremenske prognoze po mom misljenju ima sasvim neku drugu pozadinu, a cinimi se da nisu umesane nikakve tajne sluzbe vec da su se i nasi "prosvetili" pa hvataju na buku. Trgovina je cudo !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh