Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene je sve stalo.Vetar,kiša.Suma sumarum juče i danas 40lit
 
Stari Becej, stalo oko 17,00 odjednom i za pola sata se promaljalo sunce ali evo sada pocinje da duva i da se navlace oblaci izgleda da ce :kisa:
 
od prekjuče kada je počela do danas ukupno 70 litara.Vrlo sam zadovoljan iako nisam posejao svu pšenicu.
 
da ne počinjem novu temu. ima neko ideju kad da idem da podrljam 6 jutara za žito? popodne? sutra? palo 50-60l, ali pirka vetrić i sunce je..
 
bogami kod nas je palo bar 50lit jer kisa koja je juce padala najmanje 18 sati umerenog do jakog intenziteta doobro je nakvasila povrsinski sloj zemlje od najmanje 20cm!
upravo sam bio u basti da vidim koliko se zemlja nakvasila i zabio sam vile na 20cm i izvukao samo vaznu zemlju a suve nema nigde :kisa: ,to je dobro za plice oranje ali za pravo zimsko oranje treba da padne bar jos 30 40lit.
gledao sam prognozu a izgleda da je lepo vreme i sunce proslo jer najavljuju za celu nedelju promenljivo oblacno i hladno vreme sa povremenom kisom i vetrom.
ali cim se zemlja malo prosusi treba poceti sa tanjiranjem ili oranjem za zito kao i sa setvom psenice u sto kracem roku. :ppozdrav:
 
U Tornjoskom ataru su danas orali jedan JD i jedan Stayer i oranje je izgledalo lepo!
 
Oko podne je kod mene jedan otisao u atar i bogami dobar trag blata izneo na put kad se vratio.Banatska crnica ne propusta tako lako vodu .
 
neznam tacno koliko je palo a i nemam kisomer kod kuce ali koliko sam video,kisa je padala 18 sati umerenog do jakog intenziteta i palo je dovoljno kise da se nakvasi povrsinski sloj zemlje od 15 20cm.
e sad dal je palo 30,40 ili 50lit neznam al, ovo ce me naterati da sam napravim kisomer i da tacno znam koliko kad padne kise.
 
nevreme

2wmmd1w.jpg


5x8m5d.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh