Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U ataru Sl. Broda i Požege noćas se istresao led te je na nekim lokalitetima napravio strašnu štetu. A kiše palo samo 8 l/m2.
 
nista brate..nula...ko da smo se na boga kamenjem bacali..
isao danas po ataru, ima dosta leme. najvise na jecmu ali i po krajevima parcela sa zitom..
jecmovi ne da su bedni, nego katastrofa....
 
Pa zasto ne nabavite sisteme za navodnjavanje ako imate problem sa malom kolicinom padavina u vasem kraju?
 
kao sto rekoh pre nekih 20g i mi i Grci smo dobili pare da resimo navodnjavanje njiva,Grci su pare dali seljacima i tamo svako na njivi ima bunar i navodnjava,a nasi su pare sprcali u DTD i zato se kod nas navodnjava 2% zemljista ::lose::
 
pa kome bi se isplatio zalivati jecam ili zito kada mu cena nebude visa od 10 dinara?ma to je smesno....a ona zita i jecmovi koji su dobili npk i ureje izgledaju odlicno dok oni bez su jadni i nece imati dobar prinos :nono:
i sad ako padne jos jedna kisica bice dobro :kisa: :kisa: :kisa:
 
Vidis mi smo blize od Tarane pa smo vise i dobili kise. Kazu da je deo naseg otara prema Novom Beceju imao vise kise nego selo.
 
Blize cemu? Ja sam u suprotnom pravcu od Tarane pa nisam dobio kise! I dobro kaze, Dzaba mu i 3x16 i urea! Jedino ga je malo izvuklo folijarno....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh