Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

ljudi imam trtaktor belarus 1025 koji plug da uzmem? Ja bih Vogel Noot M950 ILI M1020 koji je bolji za moj traktor?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Isto ti je koji god da uzmes, razlikuju se samo u rastojanju izmedju glava. Kod prvog je rastojanje 950 mm, kod drugog 1020 mm. Sve ostalo je isto.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Nadam se da se kolege sa HR foruma neće ljutiti ,pošto sanm ove slike pozajmio..


Da li je materijal od kojeg prave plug toliko loš ili je u pitanju nešto drugo.Vukao ga je traktor od 105 ks.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

simin je napisao(la):
ljudi imam trtaktor belarus 1025 koji plug da uzmem? Ja bih Vogel Noot M950 ILI M1020 koji je bolji za moj traktor?
M1020 je visok 78cm, a l950 je visok 68cm, a rastojanja izmedju glava su kod m1020-102cm, a kod l950 95cm. Ima i razlika kod podešavanja radnog zahvata!
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Kosač je napisao(la):
simin je napisao(la):
ljudi imam trtaktor belarus 1025 koji plug da uzmem? Ja bih Vogel Noot M950 ILI M1020 koji je bolji za moj traktor?
M1020 je visok 78cm, a l950 je visok 68cm, a rastojanja izmedju glava su kod m1020-102cm, a kod l950 95cm. Ima i razlika kod podešavanja radnog zahvata!
Bolje ovaj veci vogel, jer ovaj manji oce da gusi ako nije istarupano, nizak je za veliku masu koju treba zaorati
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Kosač je napisao(la):
simin je napisao(la):
ljudi imam trtaktor belarus 1025 koji plug da uzmem? Ja bih Vogel Noot M950 ILI M1020 koji je bolji za moj traktor?
M1020 je visok 78cm, a l950 je visok 68cm, a rastojanja izmedju glava su kod m1020-102cm, a kod l950 95cm. Ima i razlika kod podešavanja radnog zahvata!


ima razlike u podesavanju. M = 32, 36, 40 i 44 cm a L= 30, 35, 40 cm

za 105 ks uzmi M jer je vislji i jaci ( imao sam i L i M pa govorim iz iskustva )




@kiraj.................ne bi rekao da je slab materijal nego je 105 ks previse za L
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

@kiraj
ja mislim da je ipak to materijala, jer da je 105 ks previse pucali bi sarafi. Mi sa rusom vucemo takav plug, u dosta teskoj zemlji, i ko sta puca, to su sarafu usled povecanog otpora ili neke prepreke u zemlji.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Meni je pukao sraf na trecoj brazdi par puta jer sam zapeo kamen imamo i mi teske crnice a avo je neki sivonja od brze voznje cupnuo i raspalio o nesto tvrdo ili mu je pao plug.Dobri su to plugovi
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Mozda je covek umesto 8.8 stavio 10.9 ili 12.9 da ne menja srafove sta mislite o tome ima nas svakakvi :haha:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ja sam stavio 10.9 i puknuo je opet ostavio sam bratu jedan dan da ore i uspeo je da zapne o nesto i samo ga precvikao.Sad neznam jel to los kvalitet srafa ili sta bas me cudilo kad sam video sraf 10.9 iz 3 dela :haha:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Kod M1020 idu 10.9 obavezno, pa opet pucaju. 8.8 savija pa muka ga zameniti.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

10.9 pukne lako jer je krt. U gvozdjari kada sam kupovao srafove u kvalitetu sam upitan da li zelim 'pravi' kvalitet ili 'kineski' kvalitet koji je obicno za jednu 'meru' losiji od pravog.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Bubu je napisao(la):
10.9 pukne lako jer je krt. U gvozdjari kada sam kupovao srafove u kvalitetu sam upitan da li zelim 'pravi' kvalitet ili 'kineski' kvalitet koji je obicno za jednu 'meru' losiji od pravog.
Zato i služi kao osigurač. A što se tiče kvaliteta... prošla Titina vremena... :haha: :haha: :haha: , dolazi Europa :haha: :haha: :haha:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Jeste Abro ali treba veca sila da bi doslo do smicanja tako da opet moze plug da strada ako fabricki nije predvidjen taj kvalitet srafa (sto kazu strucnjaci: vijka :haha:) za meru sigurnosti..
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

A sta bi vam se desavalo sa plugovima da ne pucaju ti srafovi?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

kiraj je napisao(la):
fotografija268.jpg

.....pa ovo
 
Nazad
Vrh