Vlagometri za žitarice

Samo sto je dolar sad skoro isto kao i evro. Nije problem kolega kanacki i kupiti i kao sto kazes uglavnom prodje bez carine ( retko ) ali te zato 22% pdv saceka sigurno, stavi sve to na papir pa izracunaj. I uracunaj rizik da iz kine stize mnogo neispravne robe, kao sto je kolega imao problem na ovoj ili prethodnoj strani, pa onda treba i da ga vratis nazad a koliko to kosta? Jeftinije dodje da narucis drugi nego taj da vracas nazad.
 
Ja sam imao taj MD.Uzeo sam uzorak i odneo na silos.Potom pravo u zadrugu.Znaci merili smo vlagu na malom Dicky i velikom supermaticu.Vlaga je bila u razlici 0,2 sto je OK tolerancija.Onda sam ja kuci dosao i merio sa MD.Razlik skoro 4% u plusu.Pa dobro reko nije problem.Cu da merim pa oduzimam cetiri.Ali nije mi djavo dao mira.Probam opet isti uzorak kad sad razlika 2%.Probam u dublju uzu posudu.Razlika 3%.Probam u plitku posudu.....i tako ode dan.
Ja nisam to napisao da bih tebe ostetio da NE prodas.Vec da drugarima iznesem moje lose iskustvo kako oni ne bi tako prosli.Mozda sam ja kupio najjeftiniji pa nije valjao pa da drugi kupe neku skuplju varijantu.
Ne treba da mi poklanjas.Nisam ja siroma a i Nova Godina je prosla.Ti lepo isprobaj i vidi koji od njih tacno radi i ja cu ti ga platiti.
 
Da nije mozda razlog tih velikih razlika zbog sonde? Ja imam onaj najjeftiniji, jer kad sam kupovao, svi drugi bili rasprodati, a pitao sam i clana @kristal, koji ima ovaj sivi sa sondom.. Zadovoljan sam jer mogu da merim vlagu u dzaku. Jer zbog nedoatatka prostora sam dzakirao kukuruz i bila mi je vazna vlaga u sredini dzaka i sto je bio dzak vise sabijeniji tako se i penjala vlaga, ne nesto drasticno, ali kad krunim i otvorim dzak i izmerim, bude neka tura 14,5%, neka 15%, a kada ga naredjam u skladiste i nabijem sondu sto dublje mogu u srednji dzak u redu ili donji koji si pritisnuti od ovih ostalih odozgo, vlaga zna da skoci za po 1-1,5%.. Znam ja da je on fiziolosko zreo, ali dzabe ako je spolja vlazan. Izmerim u par dzaka temperaturu sa istim vlagomerom i sa jos jednim termometrom sa sondom i bude nekad ista nekad priblizna temperatura, zabelezim i tako par dana, posle na svakih nedelju dana i miran sam.. To je neko moje iskustvo..
Primer:
e50a0f7c1f4d146688e26eacf2c9c19e.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovaj i onaj na zavijanje lazu i to podosta,takav sam poklonio zato sto sam nagazio sa jednim kamionom i otisao u Metron i kupio Mini-gac.
 
Nema ljutnje kolega diklofen, nije stvar da li ce se to prodati ili ne, vec da li to radi posao ili ne radi. Ali svako iskustvo i kritika je dobro dosla. Ali opet generalno je taj MD najlosijeg kvaliteta ali je jeftin i svi ocekuju mnogo od njega (to ne znaci da sad ja reklamiram ove skuplje), ali on u startu moze da namesti gresku zato sto mu je rezolucija prikazivanja 0.5% i on sve zaokruzuje. Koji tacno radi to je tesko, zato sto ne znas u odnosu na sta da gledas, ali ja to radim vec 3 godine i prvu godinu sam probao na sebi, a nisam kao ovi koji su se sad pojavili i koji samo salju a ni ne otpakuju ga da vide da li je ispravan ili ne. Od mene nijedan nije izasao da nije otvoren i proban i ako je ispravan onda ide dalje. Uvek imam zita, kukuruza, soje i zaronim ga i vidim jel radi ili ne.
P.S. Ono sa poklanjanjem nije bilo ozbiljno :ppozdrav:
 
Dobar je kvalitetan uredaj Wille 55..
Ja ga imam evo već 10 godina, od 2008-me, i do sada je uvek korektno i precizno radio merenja.
Pisao sam nekad na 2. stranici ove teme o njemu nakon kupovine.
Tada je bio skuplji 100 Eur.
Postoje i kineski klonovi na prvi pogled indentičnog izgleda, ali je ovaj proveren i pravi original.
Nekoliko članova ga ima, pisalo se na ovim stranicama o njemu tokom ovih godina..
 
Vrede li nesto ovi vlagomeri sa cenama od oko 100-130 eura ?.Za tacnost pokazivanja +-1-1.5% ja bi bio zadovoljan,ako to oni mogu isporuciti.Kasnije ove godine pred kukuruz bi mozda uzeo neki,pa da znam da ne bacam pare za dzabe ako im svako merenje pokazuje po nekoliko % razlike.
Citao sam malo temu naravno,vidim da clan Diklofen nije zadovoljan sa ovim MD modelom,mada njemu je sad pala cena,za 30-40 eura ga ima po oglasima.
 
Ovi na ubadanje su sr...
Ja imam ovakav zahvaljujući članu @paracinac
https://www.alibaba.com/product-det...e-capacitance-measure-LDS-1G_60684931133.html
sada su pojeftinili, ali vredi sve novce, meri u deseti deo procenta, i precizan je extra, slobodno se može meriti sa mini-Gac -om, a što je najbolje, možeš ga sam baždariti uz pomoć tri-četiri već merena uzorka na drugom vlagomeru, tako da imam tačan reper za otkupno mesto, i ne odstupa više od 0,1-0,2 procenta.
 
Nazad
Vrh